TEB ve Vodafone İş Birliği ile KOBİ Desteği

Türkiye Ekonomi Bankası ve Vodafone İş Birliği ile KOBİ Desteği konusunda bir proje hazırlandıç
20 Ocak 2014 Pazartesi 17:36


Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)ve Vodafone Türkiye, teknolojiyi KOBİ'lerin günlük işlerinin birleştirerek iletişimi kolaylaştırmak, ekonominin teknoloji ile dönüşümüne destek olmak amacıyla ortak bir projede buluştu. TEB ve Vodafone Türkiye’nin, ülke ekonomisinin itici gücü KOBİ’lerin teknoloji ile dönüşümü için başlattıkları yeni iş birliğinin detayları, TEB KOBI Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz ile Vodafone Türkiye icra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy tarafından düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. 

Toplantıda verilen bilgiler ile "Dijital Dönüşüm Hareketi'ni başlatan Vodafone Türkiye, yenilenen TEB KOBI TV üzerinde açılan "Teknoloji Çözümler Kanalı"nda KOBİ’lere, teknolojinin en basit haliyle işlerini büyütmelerinin, zamandan ve maliyetten kazanarak verimliliklerini artırmanın yollarını anlatacak. Proje kapsamında Vodafone Türkiye, dijital bağlantılı yaşamı ekonominin lokomotifi durumunda KOBİ’ler için kolaylaştırmak amacıyla KOBİ’lere kendi mucizelerini yaratmalarına ilham kaynağı olacak yenilikçi teknolojik çözümleri en basit ve en kolay haliyle aktaracak. 
TEB KOBI Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, TEB KOBİ TV'nin, Dünya Bankası kuruluşu IFC tarafından da dünyaya örnek gösterilen hizmetlerden biri olduğunu belirtti. Boz,7 yılda video içerik sayısının 6 bin, üye sayısının 137 bin, ulaşılan izleyici sayısının da 10 milyon olduğu TEB KOBİ TV'nin sadece bankacılık sektöründe internet televizyonculuğu anlamında bir ilke imza atmakla kalmadığını ifade ederek: 

"Bunun yanı sıra bir de önemli başarı hikâyesi yakaladık. Burada yakaladığımız bu müthiş kitleye ulaşabilmek için bize her yıl birçok iş birliği teklifi geliyordu. Ancak başlatacağımız iş birliğinin KOBİ'lerimizin ihtiyaçlarına en iyi şekilde yanıt vermesi, TEB KOBİ TV'ye fark katması ve TEB KOBİ TV markası ile örtüşebilmesi gerekiyordu. Vodafone iş birliği TEB KOBİ TV çatısı altında bir marka ile gerçekleştirdiğimiz ilk iş birliğimiz. Bu iş birliği ile amacımız teknolojiyi KOBİ’lerin günlük işlerinin bir parçası haline getirmek, ekonominin teknoloji ile dönüşümüne destek olmak. Vodafone ile olan bu iş birliğimizi önümüzdeki dönemde yine KOBİ'lerimize fayda sağlayacak şekilde genişleterek, farklı alanlara da taşımayı planlıyoruz." dedi.

Vodafone Türkiye icra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy da Türkiye'yi mobil iletişim ve dünya ligine çıkarma hedeflerine belirterek, "Bu doğrultuda, dijital bağlantılı yaşamı ekonominin itici gücü KOBİ'ler için kolaylaştırmak ve kendi mucizelerini yaratmalarına ilham kaynağı olacak yenilikçi teknolojik çözümler sunmak bizim için büyük önem taşıyor”dedi.
TEB ile yeni bir iş birliğine imza attıklarına işaret eden Aksoy şu bilgileri verdi: "KOBİ’lerin teknolojiyle iş süreçlerini yeniden şekillendirebilmeleri için yeni bir bilgi paylaşım platformu yaratıyoruz. 7 yıldır yayında olan TEB KOBİ TV çatısı altında Teknolojik Çözümler Kanalı birlikte hayata geçirerek, KOBİ'lere teknolojinin desteği ile iş süreçlerini kolaylaştıracak, onlara verimlilik anlamında katma değer sağlayacak yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyoruz. Söz konusu platform üzerinden KOBİ’lere akıllı telefonlardan tablete, mobil teknolojilerden internet kullanımına kadar pek çok konuda düzenli ve sürekli bilgiler iletmeyi hedefliyoruz." Aksoy, Vodafone uzmanlarının hazırlayacağı içeriklerin bu kanalda videolarla sunulacağını açıklayarak, "Teknolojik Çözümler Kanalı, bir bilgi ve haber kaynağı olarak KOBİ’lere 7/24 hizmet verecek. Bu yeni iş birliği kapsamında dijital bağlantılı yaşamı KOBİ'ler nezdinde yaygınlaştırarak, iktisadi gelişime ve ekonomik kalkınmaya destek olacağız" açıklamasında bulundu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler