Teknoloji Mağazaları İçinde Banka Şubeleri Kredi Veriyor

Teknoloji mağazalarının içinde kurulan şubeler aracılığı ile 5 dakika süren işlemlerden sonra 15 bin TL’ye kadar tüketici kredisi kullanabilmek mümkün.
26 Haziran 2014 Perşembe 13:39


Geçtiğimiz yıl kredi kartı kullanımı düzenlemesi amacı ile devletin cep telefonu alımlarına yönelik olarak gerçekleştirilen kredi kartına taksit uygulamalarını yasaklaması ile tüm elektronik ürünlerde taksitin 9 ay ile sınırlı kalmasına yol açtı. Bu durumda teknoloji marketlerinin yeni çözümler arayışı içerisine girmesine de neden oldu.
 
Bu kapsamda teknoloji mağazaları bankalar ile anlaşma gerçekleştirerek, müşterilerinin başta cep telefonları olmak üzere tüm teknoloji ürünlerinde 36 aya varan taksitlerden yararlanabilmelerine yardımcı oluyor. Buna göre Türkiye’de teknoloji marketler arasında öne çıkan Gold Bilgisayar’ ın Türkiye Finans, Media Markt’ ın Denizbank, Teknosa’ nın ING Bank, Bimeks’ in Bank Pozitif ve Vatan Bilgisayar’ ın Odeabank ile anlaşmaya vardığı görülüyor.
 Bu anlaşmalara göre bankalar, teknoloji marketleri içerisinde küçük şubeler aracılığı ile başvuruda bulunan müşterilere tüketici kredisi hizmeti veriyor. Genel uygulama sayesinde teknoloji mağazalardaki küçük şubeler aracılığı ile teknoloji ürünü alacak müşteriler, 36 aya kadar taksitlendirme imkanı bulunan tüketici kredilerini 5 dakika gibi kısa bir süre içerisinde alabiliyor. Böylece alacağı teknoloji ürünündeki kredi kartının 9 ay taksit sınırlamasından kurtulabiliyor.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler