Ticaret Bakanlığı Amazon Türkiye İle Dijital Eğitim İş Birliği Yaptı

Ticaret Bakanlığı, Amazon Türkiye ile Dijital iş birliği yaparak, "BiTıkla Avrupa" eğitim projesine destek olacağını açıkladı.
20 Mayıs 2020 Çarşamba

Ticaret Bakanlığı, Amazon Türkiye ile dijital eğitim iş birliği yaparak eğitim faaliyetlerine hız verdi. Daha öncesinde Facebook ile ortaklık kurarak KOBİ’ler için çevrimiçi eğitim portalı, Sanal Ticaret Akademisi, Export Akademi gibi eğitim uygulamalarını da hayata geçirmişti.

TOBB ETÜ, Boğaziçi Üniversitesi ve Amazon Türkiye ortaklaşa olarak KOBİ’lere yönelik iş birliği içine girerek “BiTıkla Avrupa” online eğitimlerine başlamışlardı. Ticaret Bakanlığı da KOBİ’lerin e-ticaret etkinliklerinin artırılması amacıyla eğitimlere katkı sunacağını açıkladı.

E-İhracat faaliyetlerinde KOBİ’lerin daha etkin rol oynamasını amaçlayan eğitimler, TOBB’a ticaret ve sanayi odalarında ücretsiz olarak düzenlenecek. Online pazarın sunduğu avantajlar, dünyada e-ticaretin seyri eğitimlerde KOBİ’lere anlatılacak. Aynı zamanda Ticaret Bakanlığı’nın sunduğu hizmetler ve destekler de firmalara aktarılacak.

Bakan Ruhsar Ruhsar Pekcan değerlendirmesinde; Pandeminin etkisi ile online platformların daha yoğun olarak kullanıldığına dikkat çekerek, Bakanlığın da dijitalleşme anlamında projelere ve eğitimlere imza attığını belirtti. Bu eğitimlerin dijitalleşme yolunda KOBİ’lere destek olacağını ve ihracat kapasitesini artıracağını da belirten Bakan Pekcan, e-ihracat alanında eğitimlerin küçük girişimcilere yol gösterici olacağını da vurguladı.

Bakanlığın hizmet ve desteklerini, kadın ve genç girişimcilerden KOBİ’lere ve esnafa varana kadar çok basit bir dille; kısa animasyonlarla, filmlerle aktardığını dile getiren Pekcan, KOBİ’lerin e-ticaretin sağladığı olanaklardan en faydalı şekilde yararlanması için “E-Ticaret olarak KOBİ’lerin Yanındayız” dayanışma kampanyası başlattıklarını belirtti.

Bakan Pekcan, Covid-19 sürecinde, Bakanlığın dijital dönüşüm konusunda KOBİ’lere destek sunmaya devam edeceğini özellikle vurguladı.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler