TOGG için geri sayım! 29 Ekim’de üretim başlıyor

TOGG için geri sayım başladı. Bursa Gemlik’te bulunan fabrikada çalışmalar sürüyor. Seri üretime ise 29 Ekim tarihinde başlanacak.
26 Ekim 2022 Çarşamba 14:38


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 29 Ekim tarihinde açılacak fabrika seri üretimine geçecek. Vatandaşlar ise TOGG’un ilk etapta kaç adet ve kaç liradan satışa sunulacağı merak ediyordu.

TOGG FABRİKASININ TEMELİ 2020’DE ATILDI

Türkiye'nin Otomobil Girişim Grubu, TOBB koordinasyonunda, Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Türksel Grubu ve Zorlu Holding grubu ortaklığı ile oluştu. Aralık 2019'da yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Togg'un Bursa'nın Gemlik ilçesinde kurulacak olan fabrikada üretileceği açıklandı. 18 Temmuz 2020’de ise 1,2 milyon metrekarelik alan üzerinde kurulacak fabrikanın temeli atıldı.

10 YILDA 1 MİLYON ARAÇ ÜRETİLECEK

Tesisin ulaşımını kolaylaştırmak için köprülü kavşak yapılırken, Togg ismi de trafik levhalarındaki yerini aldı. Üretim için gerekli robotların da tesise yerleştirilmesinin ardından yerli otomobilin yollara çıkması için geri sayım başladı. Yılda 175 üretim kapasitesine sahip olan tesiste, 10 yılda 5 farklı modelden toplam 1 milyon araç üretimi hedefleniyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler