TOKİ Emekli Evleri Başvuru Şartları

TOKİ emekli evleri başvuru şartlarını kapsayan bir haberdir.
17 Agustos 2015 Pazartesi 12:10


Emekliler, kimlik kartları ile birlikte TOKİ'ye başvuruda bulunabilecekler. Peki TOKİ'nin başvuru şartları nelerdir, emekliler TOKİ'ye nasıl başvurucak, konut başvurusu nereden yapılır?

TOKİ EMEKLİ EVLERİ BAŞVURULARI

TOKİ emekli evleri projesi ile emekli vatandaşlar ayda 250 TL gibi cuzi bir bedel karşılığında ev sahibi olabilecekler. TOKİ'nin emekliler için harekete geçmesinin ardından akıllarda oluşan ilk soru TOKİ emekli evleri başvurusu nereye, nasıl yapılacak? TOKİ tarafından yapılan proje kapsamında emeklilere ayrılan kontenjanlar için bağlı bulunan illerdeki emekli derneklerine başvuru yapabilecek.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

TOKİ'nin kontenjan ayrılan konut projelerine emekliler, SGK dökümü, emekli kimlik kartı yada emekli maaşını aldığı bankadan hesap ekstresi belgelerinden biri ile TOKİ emekli evlerine başvuruda bulunabilecekler. Projenin amacı ise 240 aya varan vadeler ve düşük taksitlerle emeklilerin ev sahibi olabilmelerini kapsamaktadır. TOKİ'nin bu kapsamda yürüttüğü çalışma ilk olarak Mardin, Malatya, Siirt ve Şanlıurfa illerinden başladı. TOKİ emekli evleri başvurusunda, emekli derneğine üyelik şartı aranmamaktadır.

Diğer Haberler