Torba Yasadan Emeklilik Fırsatı Çıktı

Bugünlerde gündemin en önemli maddesi olan torba yasadan milyonlarca kişinin yüzünü güldürecek bir fırsat çıktı!
17 Ocak 2015 Cumartesi 18:55


Bugünlerde gündemin en önemli maddesi olan torba yasadan milyonlarca kişinin yüzünü güldürecek bir fırsat çıktı! Prim borcu olduğu için emekli olamayanları yakından ilgilendiren emeklilik fırsatı tarihi bir fırsat olarak değerlendiriliyor. Bu yasa ile yüz binlerce kişi emekli olabilir. 

Son Gün 2 Şubat, Fırsatı Kaçırmayın! 

Hem emeklileri hem de esnafı borçtan kurtaracak olan uygulama prim borcunun yeniden yapılandırılması oldu. Bu fırsattan faydalanmak isteyenlerin bir an önce başvurularını yapması gerekiyor. Çünkü son başvuru tarihi 2 Şubat 2015 olarak belirlendi. 

Peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi lazım... Taksitli ödemelerde de ilk taksitin 2 Mart 2015 tarihine kadar yatırılması gerekiyor. Başvuru kadar borç ödeme tarihlerinin de kaçırılmaması gereklidir. Çünkü başvurunuzu zamanında yapmış olsanız dahi borcunuzu zamanında ödememiş olmanız bu fırsattan faydalanmanızı engelliyor. Yani tarihi fırsatı kaçırmış oluyorsunuz. 

Genel sağlık sigortası dışındaki borçların yeniden yapılandırılmasını isteyenler başvurularını hemen yapabilecekler. Sigorta primi ile sosyal güvenlik destek primi (SGDP) borçlarının faiz bölümünden kurtulması da mümkün olabilecek. Yeniden yapılandırılmış olan borç, faizden arındırılmış şekilde işleme alınacak. 
Bağ-kur’lular prim borcundan kurtulurken bir yandan da sağlık hizmetlerinden de faydalanmaya başlayacak. Çalışan emekliler ise SGDP borcundan kurtulmuş olacaklar. Bu kişilere bir müjde de Halkbank’tan geldi. Eğer borçlarını ödeyecek duruma sahip değilseniz Halkbank’tan kredi alabileceksiniz. Emekli maaşıyla da bu kredinin geri ödemesi yapılabilecek. 

Kategori:

Diğer Haberler