Trafik cezası ve otoyol ücreti ödenmezse ne olur?

Trafik cezası ve otoyol ücreti ödenmezse ne olur? Sorusu Türkiye’de internet üzerinden en çok aranan sorulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Bu durum ile ilgili olarak bakanlık yeni bir adım attı.
19 Mart 2022 Cumartesi 12:34


Trafik cezası ve otoyol-köprü ücretinin ödenmemesi verilen cezanın katlanmasına neden oluyor ancak büyük bir cezası olmadığı için birçok vatandaş ödememeyi tercih ediyor. Konuyla ilgili olarak Ticaret Bakanlığı yeni bir karar aldı.
 

TRAFİK CEZASI VE KÖPRÜ-OTOYOL ÜCRETİNİN ÖDENMEMESİ


Konuyla ilgili olarak Ticaret Bakanlığı ödenmemiş trafik cezası ve köprü-otoyol geçiş ücreti olduğu tespit edilen araçlar için yeni bir karar aldı. Yapılan çalışma kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) gönderilen genelgede borcu bulunan araçların kara sınır kapılarındaki gümrük sahalarından çıkış yapamayacak.
 

TRAFİK CEZASI VE KÖPRÜ-OTOYOL ÜCRETİNİ ÖDEMEYEN ARAÇLAR GÜMRÜK

Ödenmemiş trafik cezası ve köprü-otoyol geçiş ücreti olduğu tespit edilen araçlar, kara sınır kapılarındaki gümrük sahalarından çıkış yapamayacak. Sınır kapılarında yolcu ve TIR geçişleri için kredi kartıyla ceza ve ücret ödemeleri yapılabilecek.
 

TRAFİK CEZASI VE KÖPRÜ-OTOYOL ÜCRETİ SINIR KAPILARINDAN ÖDENEMBİLECEK


Ticaret Bakanlığı'ndan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) gönderilen genelgede, "Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilişim Sistemi" çerçevesinde Ticaret Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'nca yürütülen çalışmalar kapsamında, trafik cezaları ve köprü-otoyol geçiş ücretlerinin sınır kapılarında bulunan yolcu ve TIR çıkış peronlarında POS cihazları aracılığıyla kredi kartından tahsil edilmesine ilişkin çalışma başlatıldığı belirtildi.
 

OTOBÜSTLERDE İKRAM YENİDEN BAŞLIYOR


Öte yandan, karayollarında salgın nedeniyle alınan bir dizi tedbir, yürürlükten kaldırılacak. Taşıma sırasında yolcuya verilen ikramların ambalajlı olması ile sıcak servis yapılmaması kuralı, 1 Temmuz 2022 itibarıyla uygulanmayacak.

Diğer Haberler