Turk Bankaları Avrupa ile Yarışıyor

Bankacılık sektörünün yeni hedefini içermektedir.
11 Agustos 2015 Salı 07:50


İnternet bankacılığı artık klasik şubesi haline geldi. Mobil kullanımının ise yakın tarihte internet bankacılığını geçeceği ifade ediliyor. Bunlara karşılık bankacılık sektörünün yeni hedefi ise her ekrana bankacılık hizmeti taşımak.

Televizyonunuzdan Arabanıza Kadar Bankacılık Hizmeti Geliyor

2011-2014 döneminde 19 kat büyüyen mobil bankacılık, Mart 2015 itibariyle yıllık bazda 25 kat büyüme kaydetti. Türkiye Bankalar Birliği (TBB)'den edinilen verilere göre Mart 2015'de internet bankacılığını kullanan müşteri sayısı, Mart 2011 dönemine göre yüzde 78 arttı. Mobil bankacılığı kullananlar için aynı iki dönem karşılaştırıldığında ise 18 kat büyüme görülüyor. Yani aktif olarak bugün mobil bankacılığı kullanan 8.1 milyon kişi bulunurken, internet bankacılığını da 15.3 milyon kişinin kullandığını biliyoruz. 

Türk bankaları, müşterilerine sunulan dijital hizmetler kapsamında adeta Avrupa ile yarışıyor. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık derken yeni hedef 'giyilebilir teknoloji'. Artık bankacılık hizmeti, akıllı saattlerle akıllık gözlükler başta olmak üzere televizyonunuzdan arabanıza kadar hayatınızda bulunan her ekrana taşınmaya hazırlanıyor. Türk bankaları, müşterilerine her cihaza uyumlu bankacılık hizmeti verilebilmek için alt yapı çalışmalarını tamamlamak üzere. Artık ihtiyacınız olduğu her an bankacılık hizmeti yanınızda olacak.

Diğer Haberler