Türkiye İş Bankası İngiltere'de İkinci Şubesini Açtı

Yurtiçi ve yurtdışında müşteri ihtiyaçları doğrultusunda şube ağını genişletmeyi sürdüren İş Bankası, İngiltere’de ikinci şubesini açtı.
13 Haziran 2014 Cuma 12:17


Yurtiçinde ve yurtdışında bireysel ve kurumsal müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda şube ağını genişleten İş Bankası, İngiltere’de ikinci şubesini açtı.Türkiye İş Bankası’nın Londra’nın Edmonton Bölgesi’nde açtığı şube Londra Şubesi’ne bağlı olarak faaliyet gösterecek.Londra Şubesi’nde müşterilere sunulan havaleden bireysel krediye, ticari krediden PDQ cihazına uzanan geniş yelpazedeki ürün ve hizmetler, aynı kapsam ve hizmet kalitesiyle yeni şubede de sunulacak.

İngiltere’deki faaliyetlerine 1974 yılında Londra’da temsilcilik ofisinin açılmasıyla başlayan İş Bankası, 1983 yılında bankacılık lisansı alarak bu ülkedeki hizmetlerine şube olarak devam etti. Edmonton Şubesi ile birlikte İngiltere’de 2 şube ile faaliyet gösteren İş Bankası’nın KKTC’deki 15 şubesinin yanı sıra Bahreyn, Kosova ve Gürcistan’da birer, Irak’ta ise Erbil ve Bağdat’ta olmak üzere toplam 2 şubesi bulunuyor.

Ayrıca, Çin’in Şangay kentinde ve Mısır’ın başkenti Kahire’de temsilcilik ofisleriolan bankanın Rusya’daki iştiraki İşbank Rusya’nın Rusya genelinde 12 şubesi, Frankfurt merkezli iştiraki İşbank AG’nin ise Almanya genelindeki 13 şubesine ilave olarak Hollanda, Bulgaristan, İsviçre ve Fransa’da birer şubesi faaliyet gösteriyor.Hâlihazırda 14 ülkede hizmetlerine devam eden İş Bankası için İngiltere, sınırötesi faaliyetleri kapsamında stratejik öneme sahip ülkelerden biri olmaya devam ediyor. 

Diğer Haberler