Türkiye İş Bankası Kadın Girişimcilere 25 Milyon Euroluk Destek

Türkiye İş Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile imzaladığı kredi protokolü çerçevesinde 2013 yılında edindiği fonun 25 milyon euro’luk kısmını kadın girişimcilere ayırdı.
30 Nisan 2014 Çarşamba 12:47


Ülke içerisinde gelişen kalkınmalara her zaman için destek sağlayan Türkiye İş Bankası yeni dönem içerisinde kadın girişimciler için oldukça cazip fırsatlar ile geliyor. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile yapılan ortak değerlendirme sonucunda İş Bankası kadın girişimcilere sağladığı desteği daha makul ve iyileştirilmiş bir şekilde yeniden sunacak.

Bu desteği alabilecek olan kadın girişimciler için herhangi bir sektör ayrımı söz konusu değil. Bu hususta yer alan destek üst düzey yöneticiler içerisinde en az bir kadın bulunan ve yaklaşık %20’lik bir kadın ortaklığına sahip olan tüzel kişilikler ile beraber gerçek kişilikler içerisinde ise %51 kadın ortaklığı bulunan işletmelere sunulacak.
Sunulan bu destek ile birlikte finansman ve yatırım alanında 2 milyona kadar varabilen krediler verilebilecek. İş Bankası tarafından yapılan en net açıklama ise kadınların iş ve ticaret hayatı içerisinde daha fazla yer alması gerektiği yönünde. Türkiye İş Bankası bu yönde girişim yapacak olan herkesi bekliyor. 


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler