VakıfBank’tan 950 milyon dolar sendikasyon kredisi

VakıfBank, 16 ülkeden 33 bankanın katılımıyla 312 milyon dolar ve 589,5 milyon euro olmak üzere toplam 950 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması imzaladı.
30 Nisan 2020 Perşembe

33 bankanın katılımıyla gerçekleşen 950 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi anlaşması Emirates NBD ve Abu Dhabi Commercial Bank’ın koordinatörlüğünde imzalandı. 367 gün vadeli kredinin dolar maliyeti, geçen yılın aynı dönemine göre 25 baz puan düşerek Libor +%2.25, euro maliyeti ise 40 baz puan düşerek Euribor +%2.00 olarak seviyesinde gerçekleşti. 

VakıfBank Genel Müdürü Serdar Üstünsalih, kredi anlaşması için şunları söyledi: “Korona virüs salgınının reel ekonomiler, piyasalar ve günlük hayat üzerinde yarattığı baskının çok net hissedildiği bir dönemden geçerken dahi VakıfBank olarak, 4 kıtadan 33 uluslararası bankanın katkılarıyla toplam 950 milyon dolar tutarında sendikasyon kredisi elde ettik. Böyle bir süreçte gerçekleştirilen bu işlemin ülke ekonomimiz açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu kredi, hiç şüphesiz muhabir bankalarımızın milli ekonomimize ve Bankamıza olan güvenlerini bir kez daha teyit etmiştir. Küresel şartlara rağmen, sendikasyon takvimimizde herhangi bir gecikme olmaksızın sağladıkları destekten ötürü muhabir banka temsilcilerimize bir kez daha teşekkürlerimi iletiyorum.”

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler