Vakıfbank’tan 2 yıla kadar ödemesiz kredi! 10 yıl vade…

VakıfBank, Dünya Kadınlar Günü’nde önemli bir kredi imkanını girişimci kadınlarının hizmetine sundu. Yapılan açıklamaya göre kadınlara 2 yıl geri ödemesiz ve 10 yıl vadeli kredi imkanı sağlanacak.
09 Mart 2022 Çarşamba


Vakıfbank pandemiden dolayı zarar gören kadın işletme sahiplerine ve kadın girişimcilere yönelik Kadın İşletme Kredisi’ni hizmete sundu. Kadın İşletme Kredisi’nde yer alan şartları taşıyan tüm kadınlara 2 yıla kadar ödemesiz 10 yıla varan vadeli kredi kullandırılacak. Belirtilen kredi ile her türlü işletme ihtiyacının finansmanı için Türk Lirası (TL) ve döviz cinsi kredi kullanabilecek.

KADIN İŞLETME KREDİSİ
Kadın İşletme Kredisi, Kadınlar Günü’nde açıklanarak kadın girişimci ve işletme sahipleri tarafından olumlu karşılandı. Dünya Bankası ile imzalanan anlaşma ile 8 yıl geri ödemesiz olmak üzere toplam 23 yıl vadeli olarak temin edilen 250 milyon dolarlık kredi kapsamında hayata geçirilen Kadın İşletme Kredisi ile tüm segmentlerde, sahipliği ya da yönetimi kadınlarda olan işletmelere, işlerini büyütmeleri ve nakit akışlarını düzenlemeleri için uygun maliyetlerle kredi sağlanacak.

KADIN İŞLETME KREDİSİ’NDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

Kadın İşletme Kredisi hakkında önemli açıklamalarda bulunan VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, “Krediden 250’nin altında çalışanı bulunan ve 2019’u kâr ile tamamlamış, kadınlara ait olan ya da kadınlar tarafından yönetilen işletmeler yararlanabiliyor” ifadelerini kullandı.

2 YILA KADAR GERİ ÖDEMESİZ KREDİ

Kadın İşletme Kredisi şartlarını taşıyan kadın girişimci işletmeler 2 yıla kadar ödemesiz 10 yıla varan vadelerde, her türlü işletme ihtiyacının finansmanı için Türk Lirası (TL) ve döviz cinsi kredi kullanabiliyor. Sabit faizli uygulamalarda yıllık Türk Lirası’nda yüzde 14,50, Euro’da yüzde 2,25, dolarda yüzde 3,25’ten başlayan oranlarda yararlanılabilecek.

Diğer Haberler