Vekillere 10 bin TL Promosyon!

Halk Bankası'nın milletvekilleri maaşları ile ilgili promosyonunu kapsıyor.
17 Agustos 2015 Pazartesi 06:33


Türkiye Büyük Millet Meclisi ile Halkbank her seçim sonrası olduğu gibi bu seçim sonrasında da promosyon anlaşması imzaladı. Milletvekilleri bu anlaşmaya göre 10 bin TL'ye yakın promosyon alacak.

YÜZDE 53'LÜK PROMOSYON

Milletvekillerinin maaşlarını aldıkları Halk Bankası ile TBMM arasında maaş promosyon anlaşması yaptı. Bu anlaşmaya göre milletvekilleri maaşlarının yüzde 53'ünü oluşturan 10 bin TL'ye yakın parayı promosyon olarak tek seferde alacak. Banka promosyonu olarak verilecek olan bu para erken seçim olması durumunda yeni vekillere verilecek.
Maaş promosyon anlaşması daha önce İş Bankası ile yapıldığında cep telefonu ve iPad verilmişti. Ancak bu sefer yapılan anlaşma, vekillerin maaşlarının yüzde 53'ü kadar paranın maaş promosyonu olarak verilmesi yönünde imzalandı. Anlaşmanın geçerli olacağı tarih ise 1 Ocak 2016. Bu tarihe kadar erken seçim olması durumunda 25. dönem vekil olan isimler yaklaşık 10 bin lira eden promosyonu alamayacak. Yapılan anlaşmaya göre yeni seçimle gelen milletvekilleri ise promosyonu alabilecek. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler