Yapı Kredi 1,5 Milyar Dolarlık Sendikasyon Kredisi Saığladı

Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, 17 ülkeden 51 kuruluşun katılımıyla gerçekleştirilen sendikasyon kredisi, Türk bankalarınca 2014 yılında yapılan işlemlerde en çok katılımcı sayısına sahip.
04 Mayıs 2014 Pazar

Yapı Kredi bankası tarafından geçtiğimiz yıl yapılan açıklama doğrultusunda 319,1 milyon dolarlık ve 852,6 milyon avro’luk iki farklı döviz türünden 1 yıllık vadeli olmak kaydıyla Sendikasyon kredisi sağlanmıştı. Toplamda sağlanan 1 yıllık vadeli olan kredi 1,5 milyar dolarlıktı.

51 kuruluşun toplamda 17 ülkeden katılım gösterdiği bu sendikasyon kredisi, Yapı Kredi bankasının da katılımı ile beraber gerçekleşmişti. 2013 Mayıs döneminde sağladığı krediye yönelik geçtiğimiz yıl yani 2014 Mayıs sezonunda ise 0 krediyi katlayarak sağladığı bu işlem doğrultusunda uluslararasında da kendine olan güvenini arttırmayı başarmıştı.

Yapılan bu işlem doğrultusunda Yapı Kredi tarafından açıklamalarda da bulunulmuştu. Ve yapılan bu açıklamalarda ki ana konu ise, Yapı Kredi’nin yapmış olduğu bu girişimi ile beraber Türk ekonomisinde de etkili olacağı belirtiliyordu.

Yapı Kredi, 2013 yılına göre 0 kredide artış göstererek 2014’de ki bu kredi yatırımı ile beraber gerçekten başarılı bir yol kat etti denilebilir. Aynı şekilde de bu yıl içerisinde de başarılı hedefleri olduğu ve buna yönelik çalışmaları her zaman için yaptıkları belirtilen banka, her geçen gün yüksek performansta hedeflerine doğru ilerliyor.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler