Yeni GSM operatörü geliyor! Tarih açıklandı

Türkiye’nin yeni GSM operatörü gün sayıyor. Konu hakkında açıklamada bulunan NETGSM'in Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, mart ayında abone almaya başlayacaklarını duyurdu.
21 Şubat 2022 Pazartesi

Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü için geri sayım başladı. Turkcell ile anlaşma imzalayarak, kendi GSM alt yapı sistemlerini kurduklarını belirten NETGSM Yönetim Kurulu Başkanı Adem Öcal, 0510 22X XXXX numaralı hattı aldıklarını ve test işlemlerine başladıklarını belirtti. TÜBİTAK destekli Ar-Ge projeleriyle yazılım ve donanımlarını geliştirmeye yönelik anlaşmaların imzalandığını kaydeden Öcal, sektördeki en iyi kadroya, kendilerine ait veri merkezine ve altyapıya sahip olduklarını belirtti.

“MART AYI İTİBARİYLE ABONE ALMAYA BAŞLIYACAĞIZ”

Öcal, "NETGSM veya mvno, kıt kamu kaynağı olan GSM için tahsis edilen frekansları yayan baz istasyonlarını, kirasını vererek diğer mobil operatörlerle ortak kullanan mobil operatördür ve işletmesel anlamda onlardan farkı yoktur. Mart ayı itibarıyla da GSM abonesi almaya başlayacağız." diye konuştu.

ABONE BAŞVURULARI İNTERNET ÜZERİNDEN ALINACAK

Abonelik işlemlerini internet üzerinden başlatacaklarını belirten Öcal, şu ifadeleri kullandı, "Diğer operatörlere göre biz, yapacağımız katma değerli kampanyalarla fark yaratacağız. Hayatımızı kolaylaştıran, konforunu artıran tüm sektörlerde Makinalar Arası İletişim (M2M) ve nesnelerin interneti (IoT), mobil uygulamalar, kontrol sistemleri gibi teknolojik yazılım ve donanımsal ürünler olarak tanımlanan katma değerli hizmetler, yapay zekayla kısa süre içinde yaşantı şeklimizde, eğitimden iş hayatımıza köklü değişikliklere sebep olacak. Dolayısıyla bu ürünlerin uygulamasında kullanılacak iletişim alt yapılarına hızlı/esnek cevap vereceğiz."

ÖZEL UYGULAMALAR GELİŞTİRİLECEK

Abonelere özel çalışmalar yapılacağını ve bu çalışmaların hayatı kolaylaştıracağını belirten Öcal, "Uygulamalarımızı da yakın zamanda duyuracağız. Özellikle M2M ve IoT kullanımı konusunda abonelerimizi geleceğe hazırlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler