Ziraat Bankası 2013 Kârı 3.3 Milyar

Bankanın reel sektöre sağlanan desteğin artırılması yönündeki stratejisi kapsamında kredilerin etkin içerisindeki payının arttı.
22 Şubat 2014 Cumartesi 13:31


Türkiye’nin en büyük kamu bankası olma özelliğine sahip olan Ziraat Bankası büyüyen ve gelişen yapısı ile her dönemde karını arttırmaya devam ediyor. 2013 yılındaki rakamlara göre Ziraat Bankası yüzde 17 artış ile 207.5 milyar TL’ lik aktiflere ulaştı. Mevduat hacminde ise yüzde 19’luk bir artış ile 141.7 milyar TL’ye ve kredilerde yüzde 55 artış ile 111 milyar TL gibi yüksek hacimlere ulaşması başarısı gösterdi.

Ziraat Bankası 2013 Dalgalanmalarından Etkilenmedi 

Özellikle de dünya genelindeki uluslararası piyasalarda yaşanan yoğun dalgalanmalara karşı 2013 senesinde aktiflerinde yüzde 27’ lik bir artış yaşayarak başarılı bir dönem geçirdiğini söyleyen Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, yeniden yapılanma aşamalarının sonuna gelindiğini ve piyasalardaki dalgalanmalarda daha hazırlıklı olduğunu söylemişti.
 
Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilen reel sektöre sağlanan desteğin arttırılması yönündeki strateji sonucunda kredilerin etkin içerisindeki payın arttırılması sağlandı. Ziraat Bankası dış alışveriş işlemlerinin yanı sıra gayri nakdi kredileri gibi hizmet ve çalışmalarında yaklaşık olarak yüzde yüzlük bir büyüme gerçekleştirerek büyümeye devam etti.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler