Ziraat Bankası 7 Kıtayı Hedefliyor

Halen 16 ülkede 83 noktada faaliyet gösteren Ziraat Bankası dünya genelinde 7 kıtaya yayılmak için kolları sıvadı. Yönetim Kurulu’ndan Kosova’da şube, Karadağ’da banka kurmak için izni aldı.
05 Mayıs 2014 Pazartesi


Ziraat Bankası, Türkiye’de neredeyse tüm İl, İlçe ve hatta köyler de içerisine girmesiyle birçok yerde yaygın bir şubeye sahip bankalardan biridir. Türkiye geneli dışında da küresel anlamda marka olmak için büyümek isteyen banka, birbirinden farklı ülkelerde de şubelerini açmış bulunuyor. Geçtiğimiz yıl ki verilere göre Ziraat bankası şubeleri olarak toplamda 16 ülkede 83 farklı şubesi varken; her geçen gün dünya genelinde yayılmak adına da başarılı bir girişimcilik sergiliyor.

Her zaman Türk yatırımcılarının olduğu bir yerde banka şubelerinin olmasını hedefleyen Ziraat Bankası, genel olarak Balkanlardan Uzakdoğu’ya kadar uzanan genel bir şube açma potansiyeline sahip olsa da, bu konuda tüm izinleri ve gerekli araştırmaları yapıyor.
Dubai, Singapur ve Çin gibi bölgelerde de büyük girişimler sonucunda haberler bekleyen Ziraat Bankası, gerçekten çok iyi yerlerde bankalar açmak adına harekette gözüküyor. Her anlamda girişimciliğini sergileyen banka, birbirinden farklı ülkeler içerisinde şubeleri olmasını isterken toplamda 7 kıtada da en az birer şube açarak hedefini doğrulamak, bitirmek istiyor.
Hedeflerinde olan son bir yer ise Kuzey Afrika olarak gözüküyor. Libya ve Cezayir, istedikleri bölgeler olarak bulunurken en kısa zaman içerisinde buralarla da görüşmeler yapılacağı benziyor.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler