Ziraat Bankası'na Büyük Onur

Ziraat Bankası, Batı Avrupa Bölgesi'nin en güvenilir ikinci bankası oldu.
14 Ekim 2015 Çarşamba 12:48


The Banker dergisi tarafından sağlamlık, güvenilirlik ölçütlerine dayalı olarak yapılan değerlendirmede Ziraat Bankası, Batı Avrupa Bölgesi'nin en güvenilir ikinci bankası oldu.

"Finansal büyüklük her zaman sağlamlık için yeterli değildir." düsturuyla hareket eden derginin veri tabanındaki bankalar arasında yaptığı çalışma sonuçlarına göre Ziraat Bankası, Batı Avrupa bankaları arasında 2. sırayı alırken, 48 ülkeden bankaların yer aldığı küresel ölçekli değerlendirmede ise kendisine 72. sırada yer bularak listedeki en başarılı Türk Bankası olmayı da başardı.

Değerlendirmede esas alınan beş kıstas ise sermaye yeterliliği, aktif kalitesi, likidite, risk ortamı ve karlılık oldu. Bu kıstaslara göre yapılan değerlendirme sonucunda Ziraat Bankası, ülkemizin listedeki en başarılı temsilcisi oldu.

Çalışmaya dair değerlendirme yapan Ziraat Bankası Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Bilgehan Kuru “Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde müşterilerimizin çözüm ortağı olarak hem iş modelimizi hem de finansal yapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Bu hedef için özkaynakların güçlendirilmesi ve etkin likidite yönetimine önem veriyoruz. The Banker dergisinin araştırmasında Batı Avrupa’da ikinci, Türk bankaları arasında ise birinci sırada yer almaktan memnuniyet duyduk” ifadesini kullandı.
Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler