Ziraat Bankası'nda Borç Erteleme

Ziraat Bankası, üreticilerin borçlarının ertelenebildiğini duyurdu.
09 Eylül 2015 Çarşamba 07:30


Ziraat Bankası, üreticilerin borçlarının ertelenebildiğini duyurdu. Bankanın açıklamasına göre, Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Ziraat Bankası'na borcu olan üreticiler borçlarını erteleyebilirler.

ZİRAAT BANKASI'NDAN BORÇ ERTELEME AÇIKLAMASI

Ziraat Bankası yaptığı açıklama ile son günlerde doğal afetler sebebiyle gelir kaybına uğrayan üreticilerin, Tarım Kredi Kooperatiflerine ve Ziraat Bankası'na olan borçlarını erteleyebileceğini duyurdu. Bankanın açıklamasında üreticilerin borçlarını ödemesi için bir yıllık sürenin yeterli olmadığı belirtilirken, ilgili yerlere olan borçların 4-5 yıla yayılarak ödenmesi için düzenleme yapılması gerektiği bildirildi.

Ziraat Bankası'ndan gelen açıklamalarda, üreticilerin bankaya olan borçlarının yapılandırılması ve ertelenmesi konusunda daha önce de bir açıklamada bulunulduğunu fakat ilgili konuda kamuoyunun yeniden bilgilendirilmesi gereğinin doğması sebebiyle tekrar bir açıklama yapıldığı vurgulandı.

Mevcut açıklamada 2013 yılından bu yana, tarımsal üreticilerin bankaya olan borçlarının 5 yıla kadar yapılandırılması, üretim faaliyetlerinin devamlılığı için ek işletme kredisi kullanma imkanı sağlanması ve esnek ve uzun vade vadeler ile geri ödeme planı oluşturulması gibi programların Ziraat Bankası tarafından uygulandığı belirtildi. Ayrıca bankanın açıklamasında, Türkiye'deki tarımsal üretimin en büyük destekçisinin Ziraat Bankası olduğunun ve tarım kesimindeki üreticilere en uygun şartlarda finansal destek sunmaya devam edileceğinin altı çizildi.
Diğer Haberler