Ziraat Bankası'nın Azerbaycan İştiraki

Ziraat Bankası'nın Azerbaycan'daki iştiraki faaliyete geçti.
28 Temmuz 2015 Salı


Ziraat Bankası yurt dışında ABD, İngiltere, Yunanistan, Irak, Suudi Arabistan, Bulgaristan, Gürcistan, Rusya, Almanya, Özbekistan, Bosna Hersek, Kazakistan, ve Karadağ'da verdiği bankacılık hizmetlerine yeni bir ülke daha ekledi. Ziraat Bankası'nın Azerbaycan'daki iştiraki olarak kurulan, 50 milyon manat sermayeli Ziraat Bank Azerbaycan ASC faaliyete başladı.

Ziraat Bankası Azerbaycan'da

Ziraat Bankası, küresel banka olma hedefinde stratejik gördüğü coğrafyalarda varlığını iyileştirmeyi dürdürürken, yeni ülkelerde de var olma çalışmalarını sürdürüyor. Ziraat Bankası'nın Azerbaycan bölgesindeki yeni gücü olan Ziraat Bank Azerbaycan ASC, ilk etapta İçerişehir/Bakü Şubesi ile hizmet vermeye başlayacak. Bankanın, iki kardeş ve dost ülke arasındaki ticaretin geliştirilmesine katkı sağlaması amaçlanıyor.

Ziraat Bankası'nın, Azebaycan'da faaliyete geçirdiği iştiraki Ziraat Bank Azerbaycan ASC gibi 18 ülkede 90'dan fazla noktada yurtdışı şube ve iştiraki bulunuyor. Ayrıca Ziraat Bankası'nın Almanya, Özbekistan, Rusya, Bosna Hersek, Karadağ ve Kazakistan'da da faaliyet gösteren bankaları bulunuyor.

Diğer Haberler