TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

​Halk Bankası EFT Saatleri

Halk Bankası 2016 EFT Saatleriiçin belirlenen saat aralığı; Halkbankası EFT Başlangıç Saati 08:00 ve Halkbankası EFT Bitiş Saati 16:30 olarak belirlenmiştir. Halkbankası hesabınızdan farklı bir banka hesabınıza yapacağınız para transferi ( EFT ) işleminizde bu saatleri dikkate almanız para transferinizin zamanında gerçekleşmesi açısından önem taşıyor. Zira 16:30 dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz sonucu paranız bir sonraki günün mesai saatinin başlangıcıyla birlikte karşı taraf banka hesabına geçiyor. Cuma günleri ise bu saat aralığı daha bir önem taşıyor. Çünkü Cuma günü saat 16:30’dan sonra yapacağınız EFT işleminiz haftasonunun tatil olması nedeniyle iki gün sonraya yani pazartesi gününe sarkıyor.

Halk Bankası EFT İşlemi Ne Kadar Sürer?

Halk Bankası EFT İşlem Süresiyaklaşık 5 dakika ile 10 dakika arasında sonuçlanıyor. Bankanızın EFT yaptığınız gün ve saat içerisindeki yoğunluk durumuna göre ise bu süre 30 dakikaya kadar uzayabiliyor. Bu yüzden Halk Bankası EFT İşlemleriiçinbankanın yoğunluk saatlerini de göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Halk Bankası EFT Sorgulama

Gerçekleştirdiğiniz EFT işleminiz sonucunda yatırdığınız para karşı taraf hesabına geçmemiş iseHalk Bankası EFT Sorgulamaişlemi yapabilirsiniz. Halk Bankası EFT Sorgulama İşlemi yapmadan önce ise EFT işleminiz üzerinden makul bir sürenin (5 – 30 dakika) geçmiş olmasını beklemenizi öneriyoruz.Çünkü yukarıda belirttiğimiz üzere banka yoğunluğu dolayısıyla bir gecikme söz konusu olabiliyor.Makul süreler aşılmış fakat paranız karşı taraf hesabına hala geçmemiş ise birinci adım olarak EFT işleminizi, hesap bilgilerinizi önce kendiniz tekrar kontrol etmelisiniz. Hesap bilgilerinizde de bir sorun görünmüyorsa ikinci adım olarak Halk Bankası hesabınızın bağlı olduğu Banka Şubenizi aramanız gerekmektedir. Bankanız müşteri hizmetleri yetkilisi, gönderici ve alıcı hesap bilgilerinin doğruluğunu, uyuşup uyuşmadığını kontrol edecek gerekirse EFT işleminizi iptal ya da tekrar edecek ve EFT İşleminizin başarıyla sonuçlanmasını sağlayacaktır.