TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

HSBC İBAN Sorgulama Öğrenme

HSBC IBAN Sorgulama Görseli

Para gönderme işlemlerinde hesap numarası kullanıldığında, transfer sırasında eksik yada yanlış girilebiliyor. Eksik hesap numarası ile yapılan transferler gerçekleşmiyor. Ancak numara yanlış yazılmış ve transferiniz bankanız tarafından onaylanmış ise para yanlış hesap numaralarına aktarılıyor. İşlemin hatalı olduğu ise para karşı bankaya ulaştığında ortaya çıkıyor. Böyle bir mağduriyet yaşamak istemiyorsanız, parayı göndermeden önce HSBC IBAN sorgulaması yaptırmanızı öneriyoruz.

 

HSBC IBAN SORGULAMA NASIL YAPILIR?

HSBC IBAN no sorgulama http://www.hsbc.com.tr/tr/bireysel/hesaplar/iban.asp#5 linkinden yapılmaktadır. İlgili linkte açılan ekran şu şekildedir;

Sizden istenilen şube kodu ile hesap numarasını doğru girdiğinizden emin olduktan sonra HSBC IBAN hesapla diyebilirsiniz. HSBC IBAN şube bulmak için de https://www.hsbc.com.tr/tr/sube_atm/sube/sube_harita.asp adresine tıklamanız yeterlidir. Açılan sayfada ilgili alanları doldurarak HSBC IBAN merkez şubeyi bulabilirsiniz.

HSBC IBAN no hesaplama sayfasından çeşitli sebepler nedeniyle IBAN numaranızı sorgulayamadıysanız, 0850 221 0 111 telefon numarasını arayarak öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığına giriş şifreniz var ise HSBC IBAN numarası sorgulama işlemlerinizi bankanın web sayfasından da yapabilirsiniz. Ayrıca HSBC IBAN no öğrenmek için bankanızın en yakın şubesine de gidebilirsiniz.

HSBC HESAP NUMARASI IBAN'IN SON KAÇ HANESİNDEN OLUŞUR?

HSBC IBAN numarasının içeriği sırayla; ülke kodu, kontrol basamakları, banka kodu, rezerv alan ve hesap numarası şeklindedir. HSBC IBAN ile hesap numarası öğrenme imkanına sahipsiniz.

IBAN'ı hesap numarasına çevirmek için HSBC IBAN numarasının son 16 hanesine bakmanız yeterlidir.