ICBC Bank Hesap İşletim Ücreti

ICBC Bank (eski Tekstilbank) hesap işletim ücretinin ne kadar olduğunu hemen alttaki tablodan görebilirsiniz. ICBC Bank hesap aidatı ödememeniz için yapmanız gerekenleri de aşağıdan okuyabilirsiniz. 

Açıklama
Toplam Ücret
Hesap işletim ücreti almıyor
0₺

Tüm bankaların Hesap İşletim Ücretlerini karşılaştırın!

Bankaların hesap işletim ücretleri ile ilgili tüketiciler tarafından en fazla yöneltilen soru ''Hangi banka ne kadar hesap işletim ücreti alıyor?'' Banka hesabı açtırmak yada mevcut hesabıyla ilgili kesilecek ücretler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketiciler için ICBC Bank (eski Tekstilbank) hesap işletim ücretlerini araştırdık. ICBC Bank'ın ne kadar ücret aldığını ve bankanın ödeme aralıklarının nasıl olduğunu yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

ICBC BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ YASAL MI?

ICBC Bank banka hesabı açma işlemleriniz sırasında tarafınıza sunulan sözleşmede hesap işletim ücretleri ile ilgili yönetmeliğin hükümleri gözetilerek yazılmış ödeme şartı varsa yasalar gereği ICBC Bank'a hesap işletim ücreti ödemekle yükümlüsünüz. Sonuçta tarafınıza sunulan sözleşmenin altına imzanızı attığınız için bu ödeme şartını kabul etmiş oluyorsunuz.

ICBC BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİNİ NASIL TAHSİL EDER?

Bankalar genellikle hesap işletim ücreti tahsilat dönemi olarak belirttikleri aylarda müşterilerinin vadesiz hesaplarından eşit kesinti yapmaktadır. Bu durum ICBC Bank'ta da aynıdır. ICBC Bank hesap işletim ücreti vadesiz hesap açan ve aktif olarak hesabı kullanan müşterilerden aylık olarak tahsil edilmektedir. Söz konusu hesaplardan her ay eşit kesinti yapılmaktadır. Dolayısıyla tabloda belirtilen ICBC Bank yıllık hesap işletim ücreti 12 eşit taksitte hesabınızdan otomatik olarak düşülecektir.

ICBC Bank bireysel Türk Lirası hesapları ile Döviz Tevdiat Hesapları arasında hesap işletim ücreti tutarında bir fark bulunmaz. Döviz Tevdiat Hesaplarından TL karşılığı kadar döviz alınarak tahsilat yapılır. Müşteri bazında yapılan bu kesintiye Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahil değildir. ICBC Bank hesap işletim ücreti tahsilat dönemi geldiğinde belirtilen tutara vergi oranı da eklenerek kesinti yapılmaktadır.

Hesap işletim ücreti tahsilat döneminde bakiyesi yeterli olmayan banka hesapları takibe alınır. Söz konusu hesaplarda para transferi gerçekleştiği an, biriken işletim ücretinin hepsi birden kesilir. Yapılan kesintileri detaylı bir şekilde internet bankacılığından veya ATM'lerden hesap hareketlerinizi kontrol ederek inceleyebilirsiniz. 

ICBC BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINMAMASI İÇİN NE YAPILMALI?

Hesap işletim ücreti kesilmemesi için ICBC Bank'ta özel hesaplar bulunmaktadır. Bunlardan ilki fatura ödeme talimatı tanımlanan hesaplardır. 2 adet otomatik fatura ödeme talimatı tanımlayan ve bu faturaların düzenli olarak ödemesini gerçekleştiren banka müşterilerinden hesap işletim ücreti talep edilmez. Ayrıca bankanın kredi kullanan müşterileri de hesap işletim ücretinden muaf olabilir.

ICBC Bank hesap işletim ücreti muafiyeti için kredi kullanmak amacıyla açtırdığınız vadesiz hesabınızdan sadece kredi ödemesi yapmanız gerekmektedir. Diğer bankacılık işlemleri için bu hesabı kullanırsanız hesap işletim ücreti alınmaya devam eder. Sadece kredi çekme ve taksit ödeme amacıyla kullanılan ICBC Bank vadesiz hesaplarından kredinin vadesi doluncaya kadar hesap işletim ücreti alınmaz. Hesap işletim ücretleri 2016 uygulaması ile ilgili sormak istediğiniz sorular varsa 444 00 50 telefon bankacılığını arayabilirsiniz.