TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

ING BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİ

ING Bank hesap işletim ücreti bilgisine altta yer alan tablodan ulaşabilirsiniz. ING Bank’tan hesap aidatı ödemeden nasıl hesap sahibi olacağınızı aşağıdan okuyabilirsiniz. 

Banka İşletim Ücreti Detay Toplam Ücret
ING Bank Logosu Ayda bir 10.70 TL olarak tahsil edilir 126 TL

Bankada hesap açtırmak isteyen tüketicilerin en fazla incelediği konu hesap işletim ücretidir. Yıllık kredi kartı aidatı, EFT ücreti, kredi dosya masrafı ve havale ücreti gibi zaruri ödenen ücretlere bir de hesap işletim ücreti eklenince, tüketiciler için can sıkıcı bir durumu ortaya çıkıyor. Bu nedenle tüketiciler tarafından en çok merak edilen konu hangi banka ne kadar hesap işletim ücreti alıyor?

Bankaların hesap işletim ücretlerini tek tablo halinde incelemek halinde incelemek için tıklayınız!

ING BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİ

Hesap işletim ücreti yasal mı diyen okuyucularımıza öncelikle sözleşmelerin yasalar ile korunduğunu hatırlatalım. ING Bank banka hesabı açma sözleşmesinde ilgili yönetmeliğin hükümleri gözetilerek belirtilmiş bir hesap işletim ücreti ödeme şartı varsa ve tüketici bu sözleşmeyi imzaladıysa, yasalar gereği ING Bankası'na hesap işletim ücretini ödemek zorundadır. Bu ücretin tahsilatı bankanın belirlediği dönemlerde yapılmaktadır. ING Bank hesap işletim ücretinin hangi dönemlerde tahsil edildiğini öğrenmek için yazımızın devamını okumanız yeterlidir.

ING BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ TAHSİLAT DÖNEMİ

Vadesiz mevduat hesabı açan ve ING Bankası'ndaki hesabında para bulunduran müşterilerin hesaplarından aylık olarak hesap işletim ücreti kesilmektedir. Bankaların Hesap İşletim Ücretleri sayfasında belirtilen tutar 25 Haziran 2015 tarihinde ING Bank tarafından güncellendi. Ancak bankanın ücret ve komisyonlarında istenildiği zaman artış yapılmasının yasal olduğunu, artış yapılacağından belirli bir süre önce tarafınıza bildirilmesi gerektiğini unutmayınız. 

ING Bank hesap işletim ücreti tahsilat döneminde hesap bakiyesi yeterli olmayan hesaplar takibe alınır. Vadesiz mevduat hesabına ilk para transferi gerçekleştiği an, ilgili döneme kadar biriken işletim ücretinin hepsi birden tahsil edilir. Ayrıca ING hesap işletim ücretleri uygulamasında müşteri baz alınarak tek bir hesaptan tahsilat yapılır.

ING BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ÖDEMEME KOŞULLARI

ING hesap işletim ücreti alınmaması için otomatik fatura ödeme talimatı verebilirsiniz. İki ve üzeri otomatik ödeme talimatı verdiğiniz faturaların ödemesi gerçekleştiği sürece ING Bankası sizden hesap işletim ücreti talep etmez. Hesap işletim ücreti otomatik ödeme talimatı ile ilgili www.ingbank.com.tr adresinde kapsamlı bilgi mevcuttur.

ING Bank hesap işletim ücreti 2016 uygulamasında yer alan ücrete Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi dahil edilmiştir. Ancak siz bu ücreti ödemek istemiyorsanız ING Günlük Paket'ten yararlanabilirsiniz.

ING BANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINMAYAN HESAPLAR

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Günlük Paket ürünüyle ING Bankası da yer almaktadır. Üstelik ING Günlük Paket kapsamında hesap işletim ücreti muafiyeti haricinde fatura ödeme talimatlarınıza da bonus verilmektedir. Peki, ING Günlük Paket koşulları nelerdir? Bu paketten kimler yararlanabilir?

ING Bank Turuncu hesap işletim ücreti olarak da bilinen bu kampanyada, Turuncu hesap açtıran ING Bank Günlük Paket müşterileri yararlanabilir. Kampanya şartlarını sağlayan müşterilerden hesap işletim ücreti alınmaz ve 3 ay süre ile hoş geldin faizi verilir. Üstelik ING Bankasının temel bankacılık paketinden yararlanan vadesiz mevduat hesap sahiplerinden de hesap işletim ücreti talep edilmez. Bunun için GUNLUK yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı ekleyip 2205'e mesaj göndermeniz yeterlidir.