TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası Hesabı EFT , İş Bankası Hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferi işlemine denir. İş Bankası EFT işleminde en çok dikkat etmeniz gereken konu ise EFT Saatleridir. Çünkü para transferi işleminizi eğer EFT Saatleri içerisinde yapıyorsanız paranız aynı gün, eğer EFT saatleri dışında yapıyorsanız paranız bir sonraki gün karşı taraf hesabına geçecektir.

İş Bankası EFT Saati Kaçta Başlıyor?

İş Bankası 2015 EFT Saatleri; mesai günleri her gün 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleşmektedir. Bu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz para aynı gün karşı taraf hesabına geçecektir. Saat 17:00’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi sonucunda ise göndermiş olduğunuz para karşı taraf hesabına bir sonraki gün geçecektir. İş Bankası EFT Kaçta bitiyor sorusunun cevabıda böylece verilmiş olmaktadır. İş Bankasının herhangi bir nedenden dolayı yarım gün tatil olduğu durumlarda ise EFT Saati 09:00‘da başlayıp 11:45’de son bulmaktadır. Dolayısıyla bu saatler arasında gerçekleştireceğiniz EFT İşleminiz yine bu gün içerisinde sonuçlanırken bu saatler dışında yapacağınız EFT işleminiz sonucunda para karşı taraf hesabına bir sonraki ilk mesai günü aktarılacaktır. 

İş Bankası EFT’leri Hesaba Ne Zaman Geçer?

İş Bankası Hesabınızdan gerçekleştireceğiniz EFT İşleminiz 5 ile 10 dakika arasında sonuçlanacaktır. Fakat bankanın yoğunluk durumuna göre bu süre 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş Bankası EFT Sorgulama işlemini yapmanız için İş Bankası’ndan yaptığınız EFT işlemi sonucu yatırdığınız paranın karşı tarafa yani alıcı hesaba geçmemiş olması gerekiyor. Bu durumda EFT işleminizi sorgulatmanız gerekiyor. Sorgulama işlemi için hesabınızın ait olduğu İş Bankası Şubesi ile irtibata geçmeniz ve hesap bilgilerinizi kontrol ettirmelisiniz. EFT sorgulama işleminizi banka şubesinden yapabilmenin yanında İş Bankası Telefon Bankacılığı’nı kullanarak da EFT sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Her hangi bir nedenden dolayı Pazartesi gününün resmi tatile denk gelmesi durumunda ise EFT işleminiz Pazartesi’ni takip eden ilk gün yani Salı günü gerçekleşecektir.