TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

İş Bankası IBAN Sorgulama - Öğrenme

İş Bankası IBAN Sorgulama

İş Bankası Hesabınıza ait IBAN numaranızı Bankanın internet sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için bankanın resmi internet sitesine giriş yapmanız gerekir. 


İş Bankası IBAN No Dönüştürme için hemen   http://www.isbank.com.tr/TR/iban-hesaplama/Sayfalar/iban-hesaplama.aspx linkine tıklayarak İş Bankası IBAN Hesaplama Aracı Sayfasına ulaşabilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgilere gereksinim duyacaksınız: 
  • Hesap Tipi 
  • Banka Şube Kodu 
  • Banka Hesap Numarası

Hesap Tipi ; Vadesiz TL ve Vadesiz DTH seçeneklerinden birisi seçilmelidir. Vadesiz TL ile Türk Lirası cinsinden hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenebilirsiniz. Döviz işlemleri için IBAN numarası öğrenmek için ise Vadesiz DTH’yi seçmelisiniz. Vadesiz DTH Nedir : DTH – Döviz Tevdiat Hesabı demektir.

Şube Kodu ; Hesabınızın olduğu Şubenin Şube kodunu sisteme girmelisiniz. İş Bankası Şube Kodları bilgilerini sitemizden temin edebilirsiniz.

Hesap Numarası ; İşlem yapacağınız hesabın (TL cinsinden ya da Döviz cinsinden) İş Bankası Hesabı numarası.

Bu alanları doldurduktan sonra Sağ tarafta yer alan hesapla yazısına tıkladığınızda İş Bankası Hesabınıza ait IBAN numarası karşınıza çıkacaktır. 

IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Neden Gerekli?

Bankanızdaki Hesaplar Arası Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bildiğinizde bu işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz.

IBAN Hesaplama işlemini sadece kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi çok daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

İş Bankası IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

IBAN Doğrulama Nedir?

IBAN Kime ait? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ait? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını doğrulayabilirsiniz. Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabı da böylece yapmış olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğunu böylelikle öğrenebilirsiniz.