Eğitim Kredisi

Bankalar.org tarafından sunulan bu sayfada en güncel eğitim kredilerini ve faiz oranlarını bir arada görebilirsiniz. Bankalar arasındaki uygulama farklılıklarına göre faiz oranlarında değişkenlik görülebildiği için en uygun eğitim kredisini karşılaştırmalı faiz tablosundan yararlanarak bulabilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan eğitim kredisi hesaplaması da yapabilirsiniz.
Hesaplayın!

Eğitim Kredisi Oranları

Eğitim Kredisi faiz oranları aşağıda listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak istediğiniz kredinin ismine tıklayarak, kredi masrafı, başvuru koşulları gibi bir çok bilgilye erişebilirsiniz. Tabloda yer alan banka logolarına tıklayarak ilgili bankanın profil sayfasına ulaşabilir ve bankanın tüm kredilerini, kredi kartlarını mevduatlarını ve banka şube bilgilerini görebilirsiniz.

12 Ay
24 Ay
36 Ay
48 Ay
60 Ay
%2.98
%2.98
%2.98
-
-
%2.64
%2.64
%2.64
-
-
%3.10
%3.10
%3.10
-
-
%2.70
%2.70
%2.70
%2.70
%2.70
%2.73
%2.73
%2.73
-
-
%1.45
-
-
-
-

Eğitim kredisi, bireylerin eğitim süreci içinde gerekli olan okul masraflarını karşılamaya yönelik bankalar tarafından verilen kredi ürünlerinden biridir. Eğitim kredileri, BDDK'nın konu ile ilgili yaptığı son mevzuat değişikliğiyle birlikte en fazla 36 ay vade ile kullandırılmaktadır. Vade sınırlaması her banka için geçerli olurken, bankaların eğitim kredileri faiz oranlarında farklılıklar görülebilmektedir. Eğitim kredisi başvurusunda bulunmadan önce bu sayfada yer alan karşılaştırmalı faiz tablosunu inceleyebilir, bütçenize en uygun gelen kredi ürününü daha rahat bulabilirsiniz.

Eğitim kredisi, öğretim ve eğitim seviyesinde çocuğu olan ailelere destek için kullandırılmaktadır. Eğitim kredisi çekmek isteyen bireyler yada aileler, ilköğretim seviyesinden başlayacak lisansüstü seviyesinde bile okuyan öğrenci için bu kredi türünü talep edebilir. Sadece lisansüstü okumak isteyen bireyler ile çalışan bireyler eğitim kredisi başvurusunu kendileri yapmak zorundadırlar.

Genel olarak bankalar eğitim kredileri için 12 aydan 36 aya kadar vade seçenekleri sunmaktadır. Ancak bazı bankalarca eğitim seviyesine göre vade sayısı farklılık gösterebilmektedir. bankalar.org ile eğitim kredilerini seçeceğiniz tutara ve ödemek istediğiniz vade sayısına göre hesaplayabilir, ilgilendiğiniz bankaların kredi ürünlerini karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca eğitim kredisi başvurusu için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bilgi merkezinden bu kredi türü ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diğer Krediler