TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

EVLİLİK KREDİSİ

Evlilik kredilerinin faiz oranlarını ve masraf bilgilerini aşağıda listelediğimiz karşılaştırmalı faiz tablosundan inceleyebilirsiniz. Ayrıca en düşük faizli evlilik kredisini bulabilmek için hesaplama aracını kullanabilir, istediğiniz kredi tutarına ve vade sayısına göre çıkan sonuçlar arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

EVLİLİK KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Evlilik Kredisi faiz oranları aşağıda listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak istediğiniz kredinin ismine tıklayarak, kredi masrafı, başvuru koşulları gibi bir çok bilgilye erişebilirsiniz. Tabloda yer alan banka logolarına tıklayarak ilgili bankanın profil sayfasına ulaşabilir ve bankanın tüm kredilerini, kredi kartlarını mevduatlarını ve banka şube bilgilerini görebilirsiniz.

BANKA KREDİ ADI 12 Ay 24 Ay 36 Ay
turkiyefinans Logosu
Evlilik Finansmanı
%2.48 %2.52 %2.54

Evlilik kredisi, evlenmek isteyen bireylerin masraflarını karşılayabilmesi için verilen bir kredi çeşididir. Tüm bankaların evlilik kredilerini, kredi başvuru şartlarını ve dosya masraflarını bulabileceğiniz sayfamız, bankaların en güncel faiz oranlarına göre listelenmektedir. Bankaların evlilik kredileri ile ilgili masraf bilgilerine DETAY butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Evlilik kredileri, ilgili mevzuat gereğince ihtiyaç kredisinin bir çeşidi olarak kullandırılıyor. Yürürlükteki bu mevzuattan dolayı evlilik kredisine bankalarca bir faiz indirimi uygulanmıyor. Fakat aylık ödeme tutara düşük tutulduğu ve vade sayısı uzatıldığı için tercih edilen bir kredi çeşididir. Ayrıca evlilik kredilerinde taksit erteleme imkanı da bulunmaktadır. 3 ay taksit erteleme imkanı sunan bankalar bile mevcuttur. BDDK tarafından yapılan son düzenlemelere göre evlilik kredileri en fazla 36 ay vade ile kullandırılmaktadır. Verilen kredi tutarı ise hem bankanın kampanya şartlarına göre hem de bireyin gelirine göre de değişebilmektedir. BSMV ve KKDF kesintilerine tabi tutulmaktadır.

Evlenmek isteyen eşlerin çekebildiği evlilik kredisine, çiftler ayrı ayrı başvuruda bulanabilirler. Banka tarafından uygun görülmesi halinde her iki bireyinde evlilik kredisi başvurusu kabul edilmektedir. Evlilik kredileri şartlarında kefil istenmesi, bireyin bankalarla çalışma düzenine ve gelir durumuna bağlıdır. Evlilik yapacak olan çiftlerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri adına bankaların çeşitli kampanyaları da bulunmaktadır. Ancak evlilik kredisi başvurusu yapmadan önce bilgi merkezinden konu ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinmenizi öneririz.