İpotekli İhtiyaç Kredisi

İpotekli ihtiyaç kredisi, bir gayrimenkulunuz varsa bunu ipotek göstererek kullanabileceğiniz kredi türüdür. Bu sayfadan ipotekli ihtiyaç kredilerini karşılaştırmalı faiz tablosundan detaylarıyla birlikte inceleyebilirsiniz. Ayrıca ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama aracını da bulabileceğiniz bu alanda dileğiniz vade sayısı ve tutara göre hesaplama yapabilirsiniz.
Hesaplayın!

İpotekli İhtiyaç Kredisi Oranları

İpotekli İhtiyaç Kredisi faiz oranları aşağıda listelenmiştir. Daha detaylı bilgi almak istediğiniz kredinin ismine tıklayarak, kredi masrafı, başvuru koşulları gibi bir çok bilgilye erişebilirsiniz. Tabloda yer alan banka logolarına tıklayarak ilgili bankanın profil sayfasına ulaşabilir ve bankanın tüm kredilerini, kredi kartlarını mevduatlarını ve banka şube bilgilerini görebilirsiniz.

12 Ay
24 Ay
36 Ay
48 Ay
60 Ay
%1.96
%1.94
%1.87
-
-
%3.73
%3.73
%3.73
-
-
%4.75
%4.75
%4.75
-
-
%2.50
%2.50
%2.50
-
-
%3.29
%3.29
%3.29
-
-

İpotekli ihtiyaç kredisi, bir gayrimenkul ipoteğinin bankaya teminat olarak sunulması ile kullandırılan kredi türüdür. Genel adıyla ipotekli ihtiyaç kredi olarak bilinen bu kredi ürünü bireysel finansman kredi (BFK) olarak da adlandırılmaktadır. Eğer ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkule sahipseniz bu kredi türü, ihtiyaç kredisine göre daha avantajlı borçlanma şartlarına sahiptir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmaya karar verdinizde ödeme planınızı görebilmek için öncelikle yukarıda yer alan ipotekli ihtiyaç kredisi hesaplama aracını kullanmalısınız. Böylelikle ihtiyaç kredisine göre daha uygun şartlara sahip olan ipotekli ihtiyaç kredilerini görebilirsiniz.

Bankalar, uzun vadeli ve yüksek tutarlı kredi isteyen bireylere, ipotek karşılığı finansman sağlamaktadır. BDDK tarafından yapılan son yasal değişikliklere göre çok uzun vadeli ipotekli ihtiyaç kredisi verilmese de yüksek tutarlı kredi talepleri kabul edilmektedir. Zaten ipotekli ihtiyaç kredilerinde teminat olarak gösterilen gayrimenkul için ekspertiz ve benzeri masraflar doğacağından, yüksek tutarlı kredilerde avantajlı olmaktadır. Bankaların sunmuş olduğu ipotekli ihtiyaç kredilerinin masraflarını detay bölümünden inceleyebilir, tüm ayrıntılarını görerek daha sağlıklı karar verebilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda, ilgili banka tarafından yapılan değerlendirme süreci sonrasında kredi kullanımına izin verilmektedir. Kullanılmasına karar verilen ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusundan sonra, müşterinin teminat olarak gösterdiği gayrimenkule ipotek konulur. İpotekli ihtiyaç kredisi başvurusunda bilmeniz gereken bir diğer husus ise teminat olarak göstereceğiniz ev size ait ise BSMV'den muaf tutulursunuz. İpotekli ihtiyaç kredileri hakkında bankalar.org bilgi merkezi bölümünden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Diğer Krediler