TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

TAŞIT KREDİLERİ

Taşıt kredilerinde karşılaştırma yapmak ve bütçenize en uygun ve en avantajlı taşıt kredisini bulmak için doğru yerdesiniz. Tüm bankaların 0 km. veya 2. el araç kredi seçenekleri hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz bu sayfamızdan taşıt kredisi hesaplama aracı sayesinde ihtiyacınız olan tutara ve vadeye göre taşıt kredisi hesaplaması yapabilirsiniz.

TAŞIT KREDLERİNİ HESAPLAYIN

BANKALARIN TAŞIT KREDİLERİ

SEÇTİĞİMİZ TAŞIT KREDİLERİ

BANKA KREDİ ADI 12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay
halkbankasi Logosu
Taşıt Kredisi 0 Km
%1.29 %1.29 %1.29 %1.29
vakifbank Logosu
Taşıt Kredisi 0 Km
%1.25 %1.25 %1.25 %1.25
ziraatbankasi Logosu
Taşıt Kredisi (Kaskolu)
%1.25 %1.25 %1.25 %1.25
yapikredi Logosu
0 Km Taşıt Kredisi
%1.39 %1.45 %1.55 %1.55

BANKALAR.ORG TAŞIT KREDİLERİ

Taşıt kredileri, sıfır yada ikinci el araç alımlarında kullanılmak üzere finansal kurumlardan alınan araba kredileridir. Genel olarak taşıt kredisinin bedeli, kredi başvurusunda bulunan alıcıya değil aracı satan firmaya ödenir. Taşıt kredileri, krediye konu olan aracın kullanılmış veya kullanılmamış olma durumlarına göre iki gruba ayrılır.

Sıfır kilometre taşıt kredisi başvurusunda bankalar bireylerden, ihtiyaç

kredisi başvurusuna ek olarak araç rehini, gayrimenkul ipoteği, kefalet (asgari bir adet) ve nakit TL mevduat veya döviz tevdiatının rehinlerinden birisini istemektedir. Sıfır kilometre araç üzerinde oluşturulan rehin işlemi trafik müdürlüklerine tescil ettirilmektedir. Ayrıca araç kredisine konu olan taşıtın kasko sigortası zorunlu olarak yaptırılmaktadır.

Taşıt kredisi için kullandırılan azami tutar, araç kredisi başvurusunda belirtilen fatura bedelinin yüzde 80'i kadardır. Sıfır ve ikinci el taşıtlarda verilecek olan net kredi tutarı, krediyi kullanan bireyin kredi soruşturması ve kredi değerlendirmesi sonucuna göre belirlenmektedir. Taşıt kredilerinde geri ödeme yapılırken aylık taksit tutarı, bireyin veya ailenin net gelirinin yüzde 60'ını geçememektedir. Ayrıca sıfır kilometre taşıt kredilerinde de vade sayısına ve kredi tutarına göre hayat sigortası yaptırılmaktadır.

İkinci el araç kredileri ise genel olarak 5 yaşına kadar olan taşıtlar için sağlanmaktadır. Azami kredi tutarı olarak da araç bedelinin yüzde 60'ı verilmektedir. İkinci el taşıt kredisi başvurusunda bulunan kişilerden sıfır kilometre taşıt kredisi için gerekli evraklara ek olarak iki belge daha istenmektedir. İlki taşıt üzerinde takdiyat olmadığını içeren bir yazı yada trafikten çekme kaşesinin vurulmadığına dair evrak, ikincisi ise noter satış sözleşmesidir. İkinci el taşıt kredisi başvurularında daha detaylı olarak bilinmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Bilgi merkezi konu ile alakadar tüm bilgileri içermektedir.