TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Kuveyt Türk IBAN Sorgulama - Öğrenme

Kuveyt Türk IBAN Sorgulama

Kuveyt Türk Hesabı IBAN numarasını Kuveyt Türk İnternet Sitesi üzerinden kolayca temin edinebilirsiniz.

Kuveyt Türk IBAN No Sorgulama için 
http://www.kuveytturk.com.tr/iban_no_sorgulama.aspx   
linki üzerinden Kuveyt Türk IBAN Hesaplama Sayfasına ulaşabilirsiniz. Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için sadece Kuveyt Türk Hesap Numarasına ihtiyacınız var.

Kuveyt Türk Hesap Numarası Örneği : 111111-222

Kuveyt Türk IBAN Dönüştürme sayfasına hesap numaranızı girerek Kuveyt Türk Hesabınıza ait IBAN numarası hesaplanabilmektedir.

 

Kuveyt Türk IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

Kuveyt Türk IBAN Numarasından Kuveyt Türk Hesap Numarasını Nasıl Öğrenebilirim?
IBAN Numarasının TR91 0020 5000 0001 1111 1002 22 olduğunu düşünelim. Kuveyt Türk Hesap Numarası 111111-222 olmaktadır. Kuveyt Türk Müşteri Numarası ise, Kuveyt Türk Hesap Numarasındaki ilk 6 hane olan 111111 olmaktadır.

Kuveyt Türk IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Neden Gerekli?

Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bildiğinizde bu işlemleri daha kısa sürede yapabilirsiniz.
IBAN Hesaplama işlemini sadece kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi çok daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

IBAN Doğrulama Nedir?

Kuveyt Türk IBAN No Kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ait? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını şu adresle doğrulayabilirsiniz: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası Bu sayfa ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabını da böylece yapmış olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğunu böylelikle öğrenebilirsiniz.