TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

TEB EFT Saatleri

TEB 2015 EFT Saatleri, TEB hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferinizi ( EFT ) karşı taraf hesabına TEB Banka Şubeleri, TEB ATM’leri, TEB Mobil Bankacılık ve TEB İnternet Bankacılığı araçlarından birini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

TEB EFT Başlangıç Saati 09:00 ve TEB 2015 EFT Bitiş Saati 17:15 olarak belirlenmiştir. Bu saatler dahilinde TEB hesabınızdan gerçekleştireceğiniz EFT işleminiz sonucu para transferiniz aynı gün ve saatlerde karşı taraf, alıcı hesabına geçecektir. EFT Bitiş Saati olan 17:15’den sonra gerçekleştireceğiniz EFT ise bir sonraki gün mesai saatinin başlamasıyla birlikte karşı taraf hesabına geçecektir. Cuma günü saat 17:15’den sonra yapacağınız EFT işlemi ise hafta sonu tatili nedeniyle diğer haftanın ilk mesai günü karşı taraf banka hesabına geçmiş olacaktır.

TEB EFT İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

TEB EFT İşlemi 5 – 10 dakika içerisinde sonuçlanacaktır. Fakat TEB’nın işlem yoğunluğuna göre bu sürenin 30 dakikaya kadar da uzayabileceğini bilmeniz gerekmektedir. EFT işleminizi  yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

TEB EFT Sorgulama

TEB EFT Yaptım Para Hesaba Geçmedi; Bu durumda EFT işleminizi hangi kanalla ( İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık, Şube Bankacılığı ) gerçekleştirdi iseniz bu kanal üzerinden kendi gönderici ve karşı taraf alıcı hesap bilgilerinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Kontrol yapmadan önce banka yoğunluğunu dikkate almanızı ve makul bir süre ( 30 dakika ) beklemenizi öneriyoruz. Bu süre sonucunda hala paranız karşı taraf hesabına aktarılmamış ise hesabınızın bağlı bulunduğu banka şubenizle irtibata geçmelisiniz. Bu işlemi şubenizi arayarak ya da telefon bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.