TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

TEB HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİ

TEB hesap aidatı olarak da bilinen hesap işletim ücreti tutarını alttaki tablodan görebilirsiniz. Türk Ekonomi Bankası'nda hesap işletim ücreti ödememek için gerekli bilgileri bulabilirsiniz. 

Banka İşletim Ücreti Detay Toplam Ücret
TEB Logosu 3 ayda bir 29.00 TL olarak tahsil edilir 116.00 TL

Bankaların hesap işletim ücretleri birbirinden farklı periyodik zamanlarda vadesiz mevduat hesaplarından otomatik olarak düşülmektedir. Bu farklılık her bankanın hesap işletim ücreti tahsilat döneminin ayrı olmasından kaynaklanmaktadır. TEB yıllık hesap işletim ücretinin hangi tarihlerde kesildiğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

TEB HESAP İŞLETİM ÜCRETİ NE ZAMAN KESİLİR?

Türk Ekonomi Bankası hesap işletim ücreti 2016 uygulamasına göre müşterilerin vadesiz mevduat hesaplarından 3 ayda bir kesinti yapılmaktadır. TEB müşterisi olan bireyin Türk Lirası hesabı yoksa, döviz hesaplarından TL karşılığı kadar hesap işletim ücreti alınmaktadır. Bankanın hesap işletim ücretleri uygulamasına göre her bir müşteri için 1 adet kesinti gerçekleşmektedir.

TEB hesap işletim ücreti tahsilat dönemi Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim ayları olarak belirlenmiştir. Bir yıl içerisinde 4 kez alınan hesap işletim ücreti, müşterilerin hesap bakiyesi uygunsa herhangi bir vadesiz mevduat hesabı üzerinden tahsil edilebilmektedir. Bankanın tüzel kişi müşterileri için uygulama farklıdır. Bu konuda detaylı bilgi almak için 0850 200 0666 müşteri hattını arayabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti Türk Ekonomi Bankası olarak tabloda belirtilen tutar üzerinden yüzde 5 oranında Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi tahsil edileceğini unutmayınız. Ayrıca TEB hesap işletim ücreti tahsilatında müşteri baz alındığı için her bir hesaptan ayrı ayrı ücret talep edilemeyeceğinin de bilincinde olmalısınız. Bu uygulama Türk Lirası ve yabancı para birimi ile açılan hesaplarda geçerlidir.

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALINMAYAN UYGULAMA : CEPTETEB

Hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında Türk Ekonomi Bankası 'da bulunmaktadır. 24.12.2014 tarihinden beri Türk Ekonomi Bankası'nın CepteTEB uygulamasını kullanan tüketicilerden hesap işletim ücreti alınmıyor. CepteTEB hesap işletim ücreti kapsamında ücretsiz hizmet verilmesi haricinde Yıldız Bankacılık müşterilerinden de hesap işletim ücreti talep edilmez. Yıldız Bankacılık müşterisi olabilmek için bankanın 14 ana ürünü arasından minimum 5 tanesine sahip olmanız gerekmektedir.

Bankaların hesap işletim ücretleri uygulamasında otomatik ödeme talimatını sık sık görmüşsünüzdür. Genellikle otomatik ödeme talimatı tanımlanan hesaplardan işletim ücreti alınmaz. Bu uygulama Türk Ekonomi Bankası'nda da geçerlidir. TEB mevduat hesabınıza otomatik ödeme talimatı tanımlatarak hesap işletim ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti TEB tahsilatının yapılmaması için kullanabileceğiniz banka hesapları da mevcut. Bu hesaplar; okul ödemesi için kullanılan veli hesapları, üniversite bankacılığından yararlanabilen TEB müşterilerinin ilk vadesiz Türk Lirası hesapları, bankanın belirlediği tarihler arasında yeni hesap açtıran müşteriler, sigorta ödemesi ve kredi kartı ödemesi için kullanılan hesaplardır. Türk Ekonomi Bankası bireysel müşterilerinin kredili mevduat hesaplarından kredi kartı ödemesi ve sigorta ödemesi dışında herhangi bir bankacılık işlemi yapıldığı taktirde TEB hesap işletim ücretinin kesilmeye devam edeceğini unutmayınız. İstisnai hesaplar ile ilgili sorularınız için size en yakın TEB şubesini ziyaret edebilirsiniz.