TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

TEB IBAN Sorgulama - Öğrenme

TEB IBAN Sorgulama

TEB Hesabı IBAN numarası TEB İnternet sitesi üzerinden kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

TEB IBAN Numarası Hesaplama http://www.teb.com.tr/iban-hesaplama/  adresindeki TEB Hesaplama Sayfası’na girdiğinizde, Hesaplama işlemini gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgilere gereksinim duyacaksınız:
  • TEB Hesabının açıldığı il ve ilçe.      
  • TEB Hesap Numarası

TEB Şube İl ve İlçesi; Hesaba ait İl ve İlçe bilgileri seçilmelidir. (Örneğin: İstanbul – Kadıköy). Şube Kodunu bilmenize gerek yoktur.

TEB Hesap No ; 8 Hanelidir. Hesap numaranızdaki ilk 4 haneden (Şube Kodu) sonraki 8 hanede yazan numarayı girmelisiniz.
Hesapla butonuna tıkladığınızda TEB Hesabınıza ait IBAN numarası oluşacaktır.

TEB IBAN Numarası Kaç Hanelidir?

Tüm bankaların IBAN numarası 26 hanelidir.

TEB IBAN Numarası ile Neler Yapabilirsiniz? IBAN Numarası Neden Gerekli?

TEB Hesaplar Arası Para transferi yanı sıra, EFT ve Havale işlemleri yapabilirsiniz. IBAN Numarasını bilmeniz bu işlemleri daha kısa sürede yapmanıza yardımcı olacaktır.
TEB IBAN Hesaplama işlemini sadece kendi hesabınız için değil, para transferi gerçekleştireceğiniz başka bir hesap için de kullanabilirsiniz. Bunun için de yukarıda yazan 3 bilgiye ihtiyacınız olacak. Para göndereceğiniz hesabın IBAN numarasını biliyor olmanız, işleminizi çok daha kısa sürede yapmanızı sağlar.

IBAN Doğrulama Nedir?

IBAN No Kime ait olduğunu nasıl öğrenebilirim? IBAN Numarası Hangi Bankaya Ait? IBAN Hesaplama Araçlarıyla hesapladığınız IBAN Numaranızı ya da işlem yapacağınız karşı tarafın IBAN Numarasını şu adresle doğrulayabilirsiniz: Türkiye Bankalar Birliği IBAN Kodu Doğrulama Sayfası Bu sayfa ile girdiğiniz IBAN Numarasının kime ait olduğunu ve hangi bankaya ait olduğunu kontrol edebilirsiniz. IBAN Geçerlilik Hesabını da böylece yapmış olursunuz.

Yurtdışı IBAN Numaralarının doğruluğunu yine bu sayfadan kontrol edebilirsiniz. Yurtdışı IBAN numarasının kime ve hangi bankaya ait olduğu da bu yöntemle öğrenilebilmektedir.