TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

Vakıfbank EFT Saatleri

Vakıfbank 2015 EFT SaatleriVakıfbank hesabınızdan farklı bir banka hesabına yapacağınız para transferi EFT işleminde önem taşıyor. Çünkü para transferi işleminizi eğer EFT Saatleri içerisinde yapıyorsanız paranız aynı gün mesai saatleri içerisinde, eğer EFT saatleri dışında yapıyorsanız paranız bir sonraki gün karşı taraf hesabına geçiyor.

Vakıfbank EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Vakıfbank 2016 EFT Başlangıç Saati 09:00  veVakıfbank 2016 EFT Bitiş Saati 16:30olarak belirlenmiştir.Vakıfbank’tanbu saatler içerisinde yaptığınız EFT işlemi sonucunda gönderdiğiniz para aynı gün aynı saat içerisinde karşı taraf hesabına geçecektir. Saat 16:30’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi sonucunda ise göndermiş olduğunuz para karşı taraf hesabına bir sonraki gün geçecektir. Diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ta da Cuma günü 16.30’dan sonra gerçekleştireceğiniz EFT işlemi hafta sonunu takip eden ilk iş gününde sonuçlanacak, yani transfer ettiğiniz para Pazartesi günü karşı taraf hesabına geçecektir.

Vakıfbank EFT’leri Hesaba Ne Zaman Geçer?

Vakıfbank Hesabınızdan yaptığınız EFT İşlemi sonucu para transferiniz 5 ile 10 dakika arasında sonuçlanacaktır. Fakat bankanızın yoğunluk durumuna göre bu süre 30 dakikaya kadar uzayabilmektedir.

Vakıfbank EFT Sorgulaması

Vakıfbank Bankası EFT Sorgulamaİşlemini Vakıfbank’tan yaptığınız EFT işlemi sonucu yatırdığınız paranın karşı tarafa yani alıcı hesabına geçmemiş olması durumunda yapabilirsiniz. EFT Sorgulamasını yapmadan önce her bankada yaşanabilecek yoğunluk durumunu dikkate almanızda fayda var. Eğer EFT işleminiz üzerinden 30-35 dakika geçmiş ve hala paranız karşı taraf hesabına geçmemiş ise önce kendi gönderici hesap bilgilerinizi ve alıcı hesap bilgilerini EFT yaptığınız sistem üzerinden kontrol ediniz. Sorgulama işleminiz sonucunda gönderici ve alıcı hesap bilgilerinde bir sorun tespit edemediyseniz kendi hesabınızın bulunduğu banka şubenizi aramanız gerekiyor. Bu işlemi telefon bankacılığı aracıyla yapabileceğiniz gibi direk banka şubenizi arayarak da gerçekleştirebilirsiniz.