TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

VAKIFBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETLERİ

Vakıfbank 2016 yılı hesap işletim ücretinin ne kadar olduğunu hemen alttaki tablodan görebilirsiniz. Vakıfbank hesap aidatı ödememeniz için yapmanız gerekenleri de aşağıdan okuyabilirsiniz. 

Banka İşletim Ücreti Detay Toplam Ücret
VakıfBank Logosu Ayda bir 8.00 TL olarak tahsil edilir 96.00 TL

Bankanızın yasal dayanaklarla kullanmış olduğunuz hesaplara yansıttığı tutarlara hesap işletim ücretleri adı verilmektedir. Vakıfbank nezdinde bulunan ve hareketsiz hesap kapsamında girmeyen vadesiz mevduat hesabınızdan da hesap işletim ücreti kesilmektedir. Vakıfbank hesap işletim ücreti 2016 yılında hangi dönemlerde ve nasıl tahsil edilir, bu ücretin muafiyeti için neler yapılabilir makalemizden öğrenebilirsiniz.

VAKIFBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ UYGULAMASI

Vakıflar Bankası nezdinde bulunan tüm vadesiz TL, vadesiz Euro ve Dolar hesaplarından hesap işletim ücreti alınabilmektedir. Türk Lirası ile döviz yatırım hesapları arasında işletim ücreti olarak alınan tutar farklıdır. 

Vakıfbank hesap işletim ücreti tahsilat dönemi aylık olarak belirlendiği için hesap açılışınızın ardından her ay periyodik olarak bu tutar alınmaktadır. Hesap işletim ücretinin alınamadığı banka hesapları ve istisnai durumlarda bulunmaktadır.

VAKIFBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ KESİLMEMESİ İÇİN İSTİNAİ DURUMLAR

Hesap işletim ücreti Vakıflar Bankası'nın otomatik ödeme talimatı verilmiş hesaplarından alınmamaktadır. Bunun için Vakıfbank otomatik ödeme talimatınızı aktif tutmanız ve talimatın gerçekleşebilmesi için hesabınızda para bulundurmanız önemlidir. Vakıfbank hesap işletim ücretinin alınmaması için aktif internet abonesi olabilir yada aktif havuz hesabı da açtırabilirsiniz. Ayrıca çalışansanız maaş hesabınıza Vakıfbank hesap işletim ücreti muafiyeti tanımlatabilirsiniz. Maaş hesaplarında çalıştığınız firmanın Vakıflar Bankası ile anlaşması olması şarttır.

Hesap işletim ücreti muafiyeti sağlanan diğer banka hesapları ise tüketici kredileri için açılan hesaplar, junior kart sahiplerinin hesapları ve aktif kredili bankomat 7/24 hesaplarıdır. Bu hesaplardan birine yada bir kaçına sahipseniz fakat hesabınızdan işlem ücreti düşülmeye devam ediyorsa Vakıfbank hesap işletim ücreti iadesi için bankanıza başvurmalısınız. Bankaların hesap işletim ücreti iadesi konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız.

Vakıfbank hesap işletim ücreti alınmayan banka hesabı olarak emekli hesapları da bulunmaktadır. Bankanızda bulunan vadesiz hesabınızı emekli maaş hesabı olarak kullanır, maaşınızı Vakıflar Bankası'ndan çekmeye başlarsanız hesap işletim ücretinden muaf olabilirsiniz. Hesap işletim ücreti Vakıfbank 2016 uygulaması ile ilgili www.vakıifbank.com.tr internet bankacılığını veya 0850 222 0724 telefon bankacılığını kullanarak bilgi alabilirsiniz.