TÜM BANKALAR TEK SİTEDE !

​Yapı Kredi EFT Saatleri

Yapı Kredi Bankası 2016 EFT Saatleri EFT bilgisi para transfer işleminiz bir sonraki güne kalmaması için önem taşımaktadır. Bildiğiniz gibi EFT işlemi farklı bankalar arasında yapılan bir para transferi işlemidir. Yapı Kredi Bankası’ndan gerçekleştireceğiniz EFT işleminizi Şube Bankacılığı (klasik yöntem), bireysel telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık yöntemlerinden herhangi birini kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi EFT Saat Kaçta Başlıyor?

YapıKredi EFT Başlangıç Saati 09:00olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi 2016 EFT Bitiş Saatiise 16:45’dir. Yapı Kredi Bankasından bu saatler arasında yapacağınız EFT yoluyla para transferi işleminde paranız yine bu saatler içerisinde karşı taraf banka hesabına ulaşacaktır. Ayrıca Yapı Kredi Bankası EFT bitiş saatini kaçıran müşterileri geç EFT yapma olanağı da sağlamaktadır.

Önemli Not:Yapı Kredi Geç EFT İşlemi yalnızca Yapı Krediİnternet Bankacılığı aracılığıyla yapılacak olan EFT ler için geçerlidir

Yapı Kredi Geç EFT Saati Kaç?

Yapı Kredi Bankası Geç EFT Saati banka tarafından 17:20olarak belirlenmiştir. Bu saate kadar yapacağınız EFT işlemleriniz yine aynı gün içerisinde sonuçlanacaktır. Unutmayın Geç EFT ile Normal EFT arasında ücret farkı vardır. Diğer bankalarda olduğu gibi Yapı Kredi Bankası’nda da Geç EFT için talimatınız için normal EFT’ye oranla daha fazla ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu yüzden EFT işleminizi geç saatlere bırakmamanızı öneriyoruz.

Yapı Kredi Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer

Yapı Kredi Bankası EFT Süresi diğer bankalarla aynıdır. İşlem bitiminden itibaren 5 – 10 dakika içerisinde para transferiniz gerçekleştirilmiş olur. Fakat banka işlem yoğunluğu EFT işleminizde gecikmeye de sebep olabilmektedir. Bu gecikme süresi en fazla 30 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Bu yüzden EFT işlemlerinizi banka işlem yoğunluk zamanlarını dikkate alarak yapmanızı öneriyoruz.

Yapı Kredi EFT Sorgulama

Yapı Kredi Bankası’ndan EFT Yaptım ama hesaba geçmedi,  diyorsanız Yapı Kredi EFT Sorgulaması yapabilirisiniz.  Öncelikle bankanın yoğunluk durumunu dikkate alarak yaklaşık yarım saat kadar beklemenizi öneriyoruz. Hala para transferiniz gerçekleşmemiş ise önce EFT’yi yaptığınız kanal üzerinden kendi hesap bilgilerinizi ve alıcı hesap bilgilerini kontrol etmelisiniz. Kontrol sonucu hatasız bir işlem gerçekleştirdiğinize emin birinci adım olarak para yatırdığınız banka şubesi ile sorununuz çözülmediyse ikinci adım olarak kendi banka şubeniz ile irtibata geçmelisiniz.