Garanti Müşteri Numarası Öğrenme 2022 | Garanti Bankası Müşteri Numarası Öğrenme Yolları

Garanti müşteri numarası öğrenme işlemlerinizi 444 0 333, Garanti BBVA Mobil, internet bankacılığı ve diğer Garanti Bankası kanalları ile gerçekleştirebilirsiniz.


Garanti müşteri numarası öğrenme işlemleri adına tercih edebileceğiniz birçok kanal mevcuttur ve çok kısa süre içerisinde müşteri numaranıza ulaşmanız mümkündür. Özellikle çeşitli bankacılık işlemlerinde gerek güvenlik kontrolü gerekse diğer doğrulama işlemleri için önem taşıyan müşteri numarasını, size en uygun olan yöntemle öğrenebilirsiniz.
 Garanti BBVA tarafından müşteri numaranızı öğrenebileceğiniz çeşitli kanallar kullanımı sunulmuşken, temel manada bu kanallardan aşağıdakiler gibi bahsetmek söz konusudur:
 • 444 0 333 numaralı telefonu arayarak, müşteri hizmetleri ile iletişim kurarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Garanti BBVA internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden müşteri numarası öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Garanti Bankası ATM’lerinden banka hesap kartınız ile müşteri numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Eğer Garanti Bankası hesap kartınız hızlı kart değilse, direkt olarak Garanti BBVA hesap kartınızla da müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Garanti Bankası şubelerine giderek, kısa süre içerisinde kimlik belgenizle birlikte müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 
Yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallar veya yöntemler sayesinde müşteri numaranızı kısa süre içerisinde öğrenmeniz söz konusudur. Bu yöntemleri kullanırken herhangi bir şekilde zorluk yaşamamak adına içeriğimizin devamında tüm yöntemlere dair talimatlara uymanız yeterli olacaktır.

Garanti Telefon Bankacılığı ile Müşteri Numarası Öğrenme

Garanti Bankası’nın telefon bankacılığı üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak, sadece dakikalar içerisinde müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 
Garanti telefon bankacılığı ile müşteri numarası öğrenme işlemleri adına hemen aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
 • İlk olarak 444 0 333 numaralı telefonu arayınız ve tuşlamalı işlem menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • Hemen ardından 2(iki) tuşuna basarak “Bankacılık İşlemleri” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • Sonrasında ise bu menüde 7(yedi) tuşuna basarak “Müşteri Temsilcisi” seçeneğiyle işleminize devam ediniz.
 • Ardından sizden istenen şifre bilgilerini tuşlayınız.
 • Hemen sonrasında müşteri hizmetlerine bağlanmanız söz konusu olacaktır ve müşteri temsilcisine “Müşteri numaramı öğrenmek istiyorum” ifadesi belirtiniz.
 • Müşteri temsilcisi tarafından gerekli kontrollerin yapılmasından hemen sonra, bilgilerinizde bir aksilik yoksa müşteri numaranızı gerek sözlü gerekse cep telefonunuza SMS yoluyla öğrenebilirsiniz.

Garanti İnternet Bankacılığı ile Müşteri Numarası Öğrenme

Garanti BBVA Mobil uygulaması ya da Garanti Bankası internet bankacılığı sayfası üzerinden müşteri numarası öğrenme işlemlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
 
Garanti internet bankacılığı ile müşteri numarası öğrenme işlemi yapabilmeniz adına direkt olarak aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 • Garanti BBVA Mobil uygulamasına giriş yapınız ve hemen ardından alt kısımda bulunan “Hesap ve Kart” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 • Ardından açılan menüde ise “Hesaplar” seçeneğine giriş yapıp, sonrasında da açılan hesaplardan herhangi birini seçiniz.
 • Hesap detaylarına girmenizle birlikte “Hesap Sahibi” kısmının hemen ikinci satırında bulunan “Müşteri No” seçeneği ile müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası Şubelerinden Müşteri Numarası Öğrenme

Garanti Bankası müşteri numaranızı öğrenmek adına diğer alternatif seçenekleri kullanmanız çeşitli nedenlerden ötürü söz konusu olmuyorsa, direkt olarak Garanti Bankası şubelerini de tercih edebilirsiniz.
 
Size en yakın Garanti Bankası şubesine nüfus cüzdanınızla birlikte müracaat etmeniz durumunda, kısa süre içerisinde müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. Öncelikle şubede “Gişe İşlemleri” bölümünden sıra almanız gerekir. Hemen sonrasında da sıra numaranızın yandığı gişeye giderek, gişe görevlisine müşteri numaranızı öğrenmek istediğinize dair talebinizi belirtiniz. Gişe görevlisi tarafından gerekli tüm kontrollerin yapılmasının hemen ardından, müşteri numaranız hesap cüzdanınıza yazılı olarak ya da diğer çeşitli şekillerde yazılı olarak tarafınıza bildirilecektir.

Garanti Bankası ATM’lerinden Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numaranızı öğrenme konusunda kartla tercih edebileceğiniz yöntemlerden bir diğeri ise Garanti Bankası ATM’leridir. Eğer Garanti Bankası kartınız hızlı kartsa ve üzerinde isminiz yazmıyorsa, bu noktada ATM’leri tercih ederek müşteri numaranızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
Garanti BBVA ATM’lerinden müşteri numaranızı öğrenmek adına hemen alt kısımda yer alan talimatları takip etmeniz yeterli olacaktır:
 1. İlk olarak size en yakın Garanti BBVA ATM’sine giderek, Garanti Bankası hesap kartınızı takınız.
 2. Ardından ana menüde “Hesaplar” menüsüne doğru ilerleyiniz.
 3. Açılan ekranda istediğiniz herhangi bir hesabınızı seçiniz.
 4. Hesap bilgilerinin açıldığı sayfada bulunan “Müşteri No:” bölümü sayesinde direkt olarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Garanti Hesap Kartı ile Müşteri Numarası Öğrenme

Garanti Bankası hesap numarası öğrenme konusunda en çok tercih edilen yöntemlerden biri de hesap kartıdır. Özellikle Garanti Bankası kartınızın hızlı kart olmaması ve kartın üzerinde isminizin yazması durumunda, çok kolay bir şekilde müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
 
Garanti BBVA kartınızın ön yüzünü çevirmenizle birlikte isminizin yazdığı bölümün hemen altında “Müşteri No” ibaresini görmeniz söz konusu olacaktır. Böylelikle müşteri numaranızı diğer yöntemlere nazaran çok daha kolay ve hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Garanti Müşteri Numarası Nedir?

Tüm bankalar genelinde olduğu gibi Garanti Bankası’nda da banka sistemlerine kayıt olan yani, Garanti Bankası’nda hesap açan her bir birey için benzersiz bir müşteri numarası belirlenir. Bu müşteri numarası, bir tüketicinin banka nezdinde diğer tüketicilerden ayrılmasına olanak sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Haliyle sahip olduğunuz 8 haneli ve benzersiz numaralar bütün, sizin Garanti BBVA sistemlerindeki müşteri numaranız olarak adlandırılmaktadır.

Garanti Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Garanti BBVA müşteri numaranızı öğrenebilmek adına ilk olarak nerelerde yazıldığına dair bilgi sahibi olmanız, elbette ki hızlı sonuç alabilmek adına önemli bir konudur. Garanti BBVA müşteri numaranız, başta adınızın olduğu hesap kartınızın üzerinden, internet bankacılığındaki “Hesaplar” menüsünden girmiş olduğunuz herhangi bir hesabınızın detayın ve Garanti BBVA ATM’lerinde yer alır.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. Garanti kurumsal müşteri numarası nedir?
  Garanti Bankası sistemlerinde bireysel olarak diğer tüketicilerden ayrılmanıza olanak sağlayan ve TC kimlik numarası gibi benzersiz olan müşteri numarasına Garanti BBVA müşteri numarası adı verilir.
 2. Garanti Bankası müşterisi nasıl olunur?
  Garanti Bankası müşterisi olabilmeniz adına Garanti BBVA şubeleri ya da mobil bankacılık üzerinden görüntülü görüşme ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 3. Garanti müşteri no nereden öğrenilir?
  ​Garanti müşteri no; Garanti BBVA Mobil, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, ATM’ler, şubeler ve Garanti hesap kartı ile kolaylıkla öğrenilebilir.

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler