HSBC Mobil Bankacılık Uygulaması ve Kullanımı

HSBC Mobil Bankacılık uygulaması sayesinde banka şubesine gitmeden, bankacılık işlemlerinin büyük bir bölümünü telefonunuz vasıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz.


HSBC mobil bankacılık, mobil bankacılık uygulaması verilen interaktif ve online olarak çalışan bir hizmetler bütünüdür. Mobil bankacılık uygulamaları artık neredeyse bütün kişiler tarafından çok fazla kullanılan bankacılık uygulamaları haline gelmiştir. Bunun en önemli nedenlerinden biri ise elbette mobil teknolojilerinin beraberinde internet hizmetlerinin gelişmesi ve son derece kolay ulaşılabilir olmalarıdır.
 Bu kapsamda HSBC mobil bankacılık hizmetleri ile birçok müşterisine şubeye gitmeden oturduğu yerden, evinden ya da işyerinden bankacılık hizmetleri verir. Her açıdan insanlar için son derece büyük kolaylıklar getiren ve hızlı işlemler yapılmasına olanak tanıyan bir fırsat olarak değerlendirilir. Kişiler günümüzde neredeyse bütün bankacılık hizmetlerini mobil banka uygulaması ile yapabilirler. Bu hizmetleri alabilmeleri için bir internet bağlantısı ve akıllı bir mobil cihaz ihtiyaç duyulur.

HSBC Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

HSBC mobil bankacılık nasıl kullanılır?” sorusu, mobil bankacılık ile yapılabilecek işlemleri merak eden ve ilk defa mobil uygulamayı kullanacak olan HSBC Bank müşterileri tarafından sıklıkla sorulur.
 
HSBC Bank mobil uygulaması, her türlü mobil cihaza uyumlu olarak tasarlanmış ve oluşturulmuş mobil bankacılık uygulamasıdır. HSBC Bank müşterileri bu uygulamaya birçok seçenek vasıtasıyla giriş yapabilirler ve mevcut menüler arasından istedikleri herhangi bir işlemi seçip dakikalar içinde işlerini halledebilirler. Bu sayede zamandan çok önemli bir tasarruf sağlandığı gibi aynı zamanda şubelerde ki kuyruk ve benzeri sorunlar da ortadan kalkmış olur. HSBC mobil bankacılık kullanımı konusunda tek yapılması gereken yapmak istediğiniz işlemi belirleyip, ilgili menüye ilerlemektir.
 
HSBC mobil uygulamasının en önemli noktalarından biri de uygulama, kişisel verilerin ve tüketicilerin hesap güvenliğidir. Mobil bankacılık işlemleri yüksek düzeyde güvenlik önlemleri ile korunduğu için giriş işlemlerinde bazı prosedür uygulamalar söz konusu olur. Öncelikle kişinin tek kullanımlık bir şifreyle HSBC mobil uygulamasına giriş yapması gerekir, ardından belirlediği parola ver kullanıcı adıyla giriş yapabilir. HSBC mobil bankacılık kullanımı sırasında ise her seferin tek kullanımlık bir şifre alınması ve bu şifreyle sisteme girilmesi oldukça fazla önemsenen bir konudur.

HSBC Mobil Güvenli Anahtar Nedir?

HSBC mobil ya da internet bankacılığı kullanan müşterileri için güvenli anahtar ve HSBC mobil güvenli anahtar isimli uygulamalar geliştirmiştir. Özellikle bu uygulamalar ile hiçbir güven ya da gizlilik endişesi yaşamadan sisteme giriş yapmak mümkündür. Kişiler giriş yaptıkları mobil bankacılık uygulamasına mobil güvenli anahtar uygulaması ile tek kullanımlı bir şifre yaparlar ve bu şifre ile sisteme güvenli bir şekilde giriş yapmak mümkün olur.
 
Yine her girişte bu özel güvenlik uygulaması yeni ve farklı bir şifre oluşturacağı için sistem sizden habersiz başka birinin girmesi de önlenir. Mobil güvenli anahtar dışında farklı bir tek kullanımlık şifre ile giriş yapan kullanıcılar ise her işlemi aktif olarak kullanamazlar. Bütün bankacılık hizmetlerinin tamamen aktif olabilmesi için kişilerin mobil bankacılık uygulaması içine HSBC mobil güvenli anahtar aracılığı ile giriş yapmaları gerekir.

HSBC Mobil Bankacılık İle Verilen Hizmetler Nelerdir?

 HSBC mobil bankacılık ile verilen hizmetler ise bir banka şubesinden alınabilecek neredeyse tüm işlem ve eylemleri kapsar. Bankaya veya ATM’lere giderek, saatler içerisinde yapacağınız bir işlemi, mobil bankacılık vasıtasıyla saniyeler içerisinde gerçekleştirmeniz mümkün olur.
 
HSBC mobil bankacılık ile verilen hizmetler ve başlıca işlemler şu şekilde sıralanabilirler;
  • Hesap kontrolleri
  • Vadeli ve vadesi hesap açılış işlemleri
  • Modern hesap açma hizmetleri
  • Hesap kapatma faaliyetleri
  • EFT gönderimleri ve alımları
  • Havale gönderimleri ve alımları
  • Kredi kartı işlemleri
  • Döviz ve altın hizmetleri
  • Ödeme ve fatura yatırma hizmetleri
  • Kredi başvuruları ve kredi takipleri

Kategori:
Etiket:

Diğer Makaleler